W ciągu zaledwie dwóch lat Disney+ stał się jednym z najważniejszych serwisów streamingowych

Nowych serwisów streamingowych jest kilkanaście. Do tej pory ich debiuty spotkały się z przewrotem oczu. Widzowie mogą się zastanawiać, jakie ukochane programy lub filmy teraz opuszczają Netflix, aby zostać zamkniętym w jakimś ogrodzonym ogrodzie usługi. Ale szum wokół Disney+ był nieco inny, gdy został uruchomiony dwa lata temu dzisiaj, głównie dlatego, że zaczął się od sporej biblioteki lubianych treści, z których wiele nigdy nie było dostępne na żywo przed. Dodaj kilka ciekawych nowych programów od znanych franczyz i 116 milionów subskrybentów,a można śmiało powiedzieć, że Disney+ stał się niezbędnym kanałem dla Twojego streamingu.

Disney zawsze wyprzedzał konkurencję, jeśli chodzi o znalezienie nowych sposobów dystrybucji swoich treści. W 1983 roku uruchomiła Disney Channel, sieć premium, która prezentowała należące do Disneya i inne przyjazne dla rodziny treści. (Kanał miał później przejść na kabel basic począwszy od 1990 roku.) Inne korporacyjne Sieci kablowe, takie jak Turner Classic Movies I Cartoon Network, zadebiutowały dopiero dziesięć lat później. Disney był również znany z tego, że co siedem lat ponownie wypuszcza klasyczne filmy animowane w kinach, a gdy wideo domowe stało się rzeczą, wysyłał te same filmy do “skarbca Disneya”, dopóki ten okres czasu nie upłynął. Wraz z pojawieniem się DVD, a później Blu-ray, Disney poluzował swoją przyczepność do treści, udostępniając filmy za pośrednictwem usług subskrypcyjnych, takich jak Disney Movie Club, i dodając bezpłatne kopie cyfrowe przy każdym zakupie fizycznych nośników.

Premiera Disney+ zapowiadała koniec Disney Vault, z każdym filmem animowanym Disneya dostępnym do transmisji. Cóż, prawie — Pieśń południa nadal nie jest dostępny na Disney+ ze względu na jego rasistowskie treści, a inne programy i filmy zostały wstrzymane z powodu ograniczeń licencyjnych. Ale to wciąż imponujący skład. Jeśli chcesz dać sobie crash course w historii animacji Disney+ jest dobrym serwisem, domem dla jednych z najwcześniejszych filmów Walt Disney Animation Studio, takich jak Królewna Śnieżka i Siedmiu Krasnoludków, Pinokio oraz Fantasia, aż po najnowsze wydania jak Ralph łamie Internet oraz Frozen II. W serwisie dostępnych jest również wiele szortów, dzięki którym dzieci i dorośli mogą sprawdzić klasyki wszechczasów, takie jak Parowiec Willie oraz Dzielny Mały Krawiec.

Ale podczas gdy rodzice byli szczęśliwi, że mają usługę przesyłania strumieniowego, której nie musieli zakładać z dziećmi blokady rodzicielskiej, Disney robił grę dla starszych ludzi z dwoma franczyzami, które nabył w ciągu poprzedniej dekady: Marvel i Star Wars. Prosto z bramy firma obiecała świeże treści z obu, z Mandalorianin debiutujący zaledwie kilka tygodni po uruchomieniu serwisu. Obok późniejszych Marvel Cinematic Universe pokazuje jak WandaVision, Sokół i Zimowy żołnierz oraz Loki, Disney może pretendować do posiadania” water cooler ” Show, takie, które rozświetliłyby media społecznościowe i miejmy nadzieję wygrać kilka nagród w tym procesie. Chociaż firma nie odniosła pełnego sukcesu w tej drugiej kategorii, A numery abonentów utknęły w martwym punkcie, ma przynajmniej programy, które generują tyle emocji, co Netflix Stranger Things lub Hulu ‘ s Opowieść służącej.

Co dalej z Disneyem+? Serwis nadal dodaje kolejne programy ze swoich dużych franczyz, z pokazami takimi jak Księga Boba Fetta oraz Sokole oko niedaleko za horyzontem. Mówiłem już wcześniej o tym, jak Disney+ może ułatwić budowanie świata franczyzy dzięki możliwości posiadania całej zawartości w jednym miejscu, chociaż zarówno Gwiezdne Wojny, jak i Marvel ryzykują, że publiczność może nie być w stanie nadążyć za tym wszystkim. Nowe programy i usługi zdecydowanie skorzystały na tym, że ludzie mają dużo wolnego czasu w 2020 i 2021-interesujące będzie sprawdzenie, czy Disney+ może utrzymać swój cachet, ponieważ więcej firm otwiera się z powrotem. Po uzyskaniu mieszanych wyników z oferowaniem nowych filmów na streamingu “Premier Access” za 30 dolarów za pop, Disney ponownie przerzucił się na oferowanie filmów “tylko w kinach”, z nawet podzielnym filmem, takim jak Eternals wyciągając ponad 70 milionów dolarów w weekend otwarcia.

Największą siłą Disneya+jest obecnie jego katalog treści, a mianowicie programy i filmy, których nadal brakuje w serwisie. Niektóre programy zostały wstrzymane w celu promowania przyszłych wydawnictw. Jednym z łatwych przykładów, o którym mogę pomyśleć, Jest to, jak Marvel One-Shot Chwała królowi pojawił się tydzień lub dwa przed wydaniem Shang-Chi i Legenda dziesięciu pierścieni. Krótki film był ostatnim pojawieniem się postaci Trevora Slattery ‘ ego, który miał zagrać rolę w Shang-Chi. Można mieć nadzieję, że oznacza to, że inne One-Shoty trafią do Disney+, gdy ich postacie pojawią się ponownie w filmach Marvela.

Tego samego nie można jednak powiedzieć o Hulku, którego prawa do filmu są nadal splątane z Universal, tworząc 2008 roku The Incredible Hulk jedyny film MCU jeszcze brakuje w Disney+ – nawet z She-Hulk seria na pokładzie na rok 2022. Ale jeśli Marvel mógłby naprawić sprawy z Sony nad prawami do Spider-Mana do tego stopnia, że nowy film wydaje się przywracać poprzednich aktorów i przedstawiać starsze filmy jako część multiverse, z pewnością jest miejsce na zaskoczenie na planecie Hulk.

Inne dziwne przeoczenia: Disney+ ma oryginalną animację Aladyn film i jego dwa sequele direct-to-VHS, ale nie serial, że dwa ostatnie filmy książki. W tym momencie nie wiemy, czy jest to kwestia praw, wskazanie planów na przyszłość, czy ktoś po prostu zapomniał, że serial istnieje. I można oglądać tylko pięć odcinków Klub Myszki Miki obecnie, z klasycznego czarno-białego okresu lat 50. i nic z rebootu lat 90., który zapoczątkował karierę Britney Spears, Christiny Aguilery i Justina Timberlake ‘ a. Usługa może po prostu trzymać tych w rezerwie na potencjalne ponowne uruchomienie lub po prostu coś do promowania, jeśli i kiedy zawartość wyschnie.

Ale teraz, rzeczy są mocne dla Disney+. Ma na horyzoncie pięć nowych koncertów MCU, planując jednocześnie drugi sezon na Loki. Star Wars ma aż siedem pokazów na żywo na pokładzie, a także więcej animowanych The Bad Batch dla dzieci. To wiele, aby utrzymać subskrybentów na haczyku tydzień po tygodniu, a oprócz ogromnego katalogu z tyłu, te rzeczy katapultowały Disney+ w najwyższy poziom usług strumieniowych zaledwie dwa lata po premierze.

Wszystkie produkty polecane przez Engadget są wybierane przez nasz zespół redakcyjny, niezależnie od naszej firmy macierzystej. Niektóre z naszych historii zawierają linki partnerskie. Jeśli kupisz coś za pośrednictwem jednego z tych linków, możemy zarobić prowizję partnerską.