Dostawa gotowego jedzenia od Instacart przejmuje DoorDash

Instacart Sp. Z O. O. uruchamia usługę oferującą gotowe potrawy z supermarketów w celu pozyskania większej liczby klientów i lepszej konkurencji na gorącym rynku dostarczania posiłków.  

Klienci będą mogli wybierać spośród setek gotowych dań, takich jak kurczak rotisserie, sushi i zupy, ze sklepów spożywczych, w tym Kroger, Publix i Stop & Shop Ahold Delhaize. Kupujący będą mogli również przyczepić się do kilku artykułów spożywczych, aby uzupełnić swoje posiłki. Usługa, która obiecuje dostawę w 30 minut, będzie dostępna w 4100 sklepach w 35 Stanach-poinformował w czwartek startup z San Francisco. 

“Gotowe posiłki niekoniecznie są czymś, co ludzie pomyślą, aby przyjść do Instacart, a sklepy spożywcze nie miały łatwego czasu na dotarcie do klientów online w tej dziedzinie” – powiedział Daniel Danker, szef produktu Instacart, w wywiadzie. 

Konkurencja w dostawach artykułów spożywczych nasiliła się w ciągu ostatniego roku z DoorDash Inc. i Uber Technologies Inc. jednocześnie Instacart chce wykorzystać wciąż rozwijający się rynek dostarczania posiłków w restauracji. W listopadzie sprzedaż usług dostarczania posiłków wzrosła o 13% w porównaniu z tym samym okresem rok wcześniej, na czele z Doordashem, który stanowił 57% sprzedaży, wynika z danych z drugiego środka Bloomberg.

Subskrybuj Ad Age teraz, aby uzyskać wielokrotnie nagradzane wiadomości i informacje.