Instagram dodaje więcej funkcji bezpieczeństwa nastolatków przed wprowadzeniem kontroli rodzicielskiej w przyszłym roku

Instagram uruchomił szereg nowych i eksperymentalnych funkcji, które mają uczynić jego aplikację bezpieczniejszym miejscem dla nastolatków przed zeznaniami Adama Mosseriego w Senacie. Na początek uruchamia już dziś zapowiedzianą wcześniej funkcję “zrób sobie przerwę” w USA, Wielkiej Brytanii, Kanadzie i Australii. Teraz, gdy użytkownik przewija Instagram od dłuższego czasu, aplikacja poprosi go o przerwę i ustawienie przypomnień na przyszłość. W szczególności Nastolatki otrzymają powiadomienia, aby włączyć te przypomnienia, aby upewnić się, że są świadomi tej funkcji. Zobaczą również porady ekspertów, które pomogą im ” przemyśleć i zresetować.”

W marcu Instagram uruchomi narzędzia dla rodziców i opiekunów, które dadzą im możliwość sprawdzenia, ile czasu ich dzieci spędzają na aplikacji i ustalenia limitów czasowych. Nastolatki będą miały możliwość powiadomienia rodziców, jeśli zgłoszą kogoś, a także, służąc jako sposób na zasygnalizowanie DOROSŁYM w ich życiu, że mogą potrzebować o tym porozmawiać. 

Jedną z eksperymentalnych funkcji testowania Instagram będzie przydatna dla nastolatków i młodych dorosłych, którzy chcą usunąć swoją aktywność w aplikacji, gdy byli dużo młodsi. Pozwoli to użytkownikom masowo usuwać zdjęcia i filmy, które opublikowali, a także wszystkie ich Polubienia i komentarze. Funkcja ta będzie dostępna dla wszystkich w styczniu. 

Kolejna funkcja testowa rozszerzy to, co Instagram rozpoczął na początku tego roku, kiedy zabronił DOROSŁYM DMing nastolatkom, którzy ich nie śledzą. Na początku przyszłego roku wyłączy również możliwość tagowania lub wspominania nastolatków przez dorosłych, którzy ich nie obserwują, lub umieszczania ich treści w remiksach bębnów lub przewodnikach. Wreszcie bada możliwość ograniczenia wrażliwych treści, które Nastolatki widzą jeszcze bardziej i obecnie buduje doświadczenie, które skłaniałoby użytkowników do innego tematu, jeśli przewijali jeden temat przez jakiś czas. 

Szef Instagram Adam Mosseri ma zeznawać w tym tygodniu w ramach serii przesłuchań na temat ochrony dzieci w Internecie. Facebook i Instagram zostały ostrzelane w ostatnich miesiącach po tym, jak informator Frances Haugen powiedziała Kongresowi o wpływie sieci społecznościowych na Nastolatki Na podstawie własnych badań Meta. Instagram Facebook ‘ a ujawnił wiele informacji na temat algorytmów Facebooka i innych systemów wewnętrznych, a jedną z rzeczy, które ujawniła, było to, że “ranking oparty na zaangażowaniu na Instagramie może prowadzić dzieci od bardzo nieszkodliwych tematów, takich jak zdrowe przepisy… do treści promujących anoreksję w bardzo krótkim okresie czasu.”

Wszystkie produkty polecane przez Engadget są wybierane przez nasz zespół redakcyjny, niezależnie od naszej firmy macierzystej. Niektóre z naszych historii zawierają linki partnerskie. Jeśli kupisz coś za pośrednictwem jednego z tych linków, możemy zarobić prowizję partnerską.