Instagram wprowadza efekty Text-To-speech i voice dla rolek

Instagram wyraźnie próbował zaskarżyć użytkowników TikTok, gdy uruchomił swój krótki format wideo o nazwie Reels. Teraz wprowadziła dwie funkcje już powszechnie popularne na TikTok, być może w nadziei, że mogą one konwertować tych, którzy wahali się używać bębnów ze względu na ich brak. Jednym z tych narzędzi jest zamiana tekstu na mowę, która zapewnia zrobotyzowany lektor filmów.

Gdy użytkownik wpisze tekst do swoich filmów, będzie mógł uzyskać automatycznie wygenerowany głos, aby odczytać go na głos, uzyskując dostęp do funkcji znajdującej się w bańce tekstowej w lewym dolnym rogu ekranu. Następnie muszą wybrać jedną z dwóch dostępnych opcji głosowych przed opublikowaniem filmu. Podczas gdy Text-To-speech sprawi, że bębny będą bardziej dostępne, jest również popularny na TikTok tylko dlatego, że niektórzy uważają, że robotyczny głos opowiadający ich działania za zabawny dodatek do ich treści. 

Instagram

Oprócz zamiany tekstu na mowę, Instagram wprowadził również efekty głosowe dla rolek. Dzięki tej funkcji twórcy mogą zmieniać swój głos według własnego uznania i wybierać spośród kilku dostępnych opcji. Mogą zmienić swój głos, aby brzmiał jak wdychali hel lub brzmiał jak olbrzym. Mogą również brzmieć jak spiker, robot lub wokalista. Instagram rozwinął oba narzędzia audio, więc użytkownicy mogą teraz spróbować.

Wszystkie produkty polecane przez Engadget są wybierane przez nasz zespół redakcyjny, niezależnie od naszej firmy macierzystej. Niektóre z naszych historii zawierają linki partnerskie. Jeśli kupisz coś za pośrednictwem jednego z tych linków, możemy zarobić prowizję partnerską.