Instagram udostępnia płatne odznaki wszystkim amerykańskim twórcom

Instagram rozszerza dostępność odznak dla wszystkich uprawnionych twórców w USA. Od dzisiaj użytkownicy w wieku powyżej 18 lat z więcej niż obserwującymi 10,000 mogą ubiegać się o korzystanie z tej funkcji. Firma wprowadziła odznaki w maju ubiegłego roku. Następnie, w październiku, rozszerzyła swoją dostępność do około 50 000 twórców. Odznaki stanowią sposób na zarabianie pieniędzy od swoich fanów przez twórców Instagram. Użytkownicy mogą je kupić, aby zrobić sobie podczas transmisji na żywo. Instagram sprzedaje je w przyrostach $1, $2 i $5.

Firma niedawno powiedziała, że nie pobierze żadnych opłat za odznaki do co najmniej 2023 roku. W końcu funkcja ta może pomóc Instagramowi zdywersyfikować swoje przychody poza sprzedażą reklam, od której zależy prawie wyłącznie w tej chwili. Szerzej, odznaki mogą być preludium do bardziej perk-jak funkcje zarabiania trafiają do aplikacji w przyszłości.

Wszystkie produkty polecane przez Engadget są wybierane przez nasz zespół redakcyjny, niezależnie od naszej firmy macierzystej. Niektóre z naszych historii zawierają linki partnerskie. Jeśli kupisz coś za pośrednictwem jednego z tych linków, możemy zarobić prowizję partnerską.