Instagram rozpoczyna testowanie powrotu kanałów chronologicznych

Instagram zaczął testować chronologiczny kanał, który obiecał w zeszłym miesiącu. Firma rozpoczęła testowanie nowych wersji swojego kanału, który pozwoli użytkownikom przełączać się między chronologicznie i algorytmicznie posortowanymi kanałami, mówi szef Instagramu Adam Mosseri.

Mosseri po raz pierwszy podzielił się planami przywrócenia chronologicznego kanału w grudniu podczas przesłuchania w Senacie na temat wpływu Instagram na zdrowie psychiczne nastolatków i dzieci. Firma potwierdziła później, że pracuje nad dwiema nowymi wersjami swojego kanału, jedną o nazwie ” favorites “i jedną o nazwie” following.”

W swoich ostatnich komentarzach Mosseri powiedział, że Instagram wkrótce pozwoli użytkownikom przełączać się między trzema różnymi kanałami: domem, ulubionymi i obserwowanymi. Strona główna będzie podobna do bieżącego kanału Instagram, który klasyfikuje posty na podstawie tego, co prawdopodobnie cię zainteresuje, podczas gdy “ulubione” będą dedykowanym kanałem dla przyjaciół, na których Ci najbardziej zależy. “Obserwowani” będą chronologicznym kanałem tylko dla obserwowanych kont, podobnie jak domyślny kanał Instagram przed 2016.

Zrzut ekranu przez Twitter

“Uważamy, że ważne jest, abyś mógł dostać się do chronologicznego kanału, jeśli jesteś zainteresowany szybko i zobaczyć najnowsze, które zostały opublikowane przez konta, które obserwujesz”, powiedział Mosseri w filmie.

Co ważne, kanał” home ” również zobaczy znaczące zmiany. Mosseri powiedział, że główny kanał będzie ” miał coraz więcej zaleceń w czasie.”Firma testowała już dodawanie rekomendacji z niezauważonych kont i rolek do głównego kanału, więc brzmi to tak, jakby Instagram planował podwoić te wysiłki. W zeszłym tygodniu Mosseri powiedział, że firma zamierza” przemyśleć, czym jest Instagram ” w 2022 roku i skupi się na rolkach i budowaniu kolejnych narzędzi dla twórców.

Na razie nowe zmiany w paszach nie będą szeroko wdrażane. Mosseri powiedział, że nowe testy pasz “są już dostępne lub będą dostępne w ciągu najbliższych kilku tygodni”, a “pełne doświadczenie” ma zostać uruchomione dla wszystkich w “pierwszej połowie tego roku.”

Wszystkie produkty polecane przez Engadget są wybierane przez nasz zespół redakcyjny, niezależnie od naszej firmy macierzystej. Niektóre z naszych historii zawierają linki partnerskie. Jeśli kupisz coś za pośrednictwem jednego z tych linków, możemy zarobić prowizję partnerską.