Test na Instagramie przypomina o “przerwie” od ciągłego przewijania

Instagram działa zgodnie ze swoją obietnicą zachęcania do zdrowszych nawyków w mediach społecznościowych. Adam mosseri, szef sieci społecznościowej, ujawnił, że Instagram rozpoczął testowanie sugerowanej funkcji “zrób sobie przerwę” w tym tygodniu. Po 10, 20 lub 30 minutach aplikacja przypomni Ci o zrobieniu czegoś innego, niezależnie od tego, czy jest to pozycja listy rzeczy do zrobienia, czy po prostu słuchanie ulubionej melodii.

Jeśli bierzesz udział w teście, zobaczysz tę opcję w “najbliższych dniach”. Mosseri miał nadzieję uruchomić tę funkcję dla wszystkich w grudniu. Podkreślił, że Instagram “weźmie opinie” i dopracuje projekt, więc nie musisz się martwić, jeśli nie działa zgodnie z oczekiwaniami.

Być może jest już miejsce na poprawę. Podobnie jak w przypadku poprzedniej funkcji limitu czasowego, przerwa nie wymusza ściśle przerw. Możesz po prostu dotknąć “gotowe” i kontynuować przewijanie. Będziesz musiał skorzystać z funkcji cyfrowego zdrowia lub kontroli rodzicielskiej, takich jak czas na ekranie iOS lub Cyfrowe samopoczucie Androida, aby zmusić siebie lub dziecko do zrobienia czegoś innego.

Jest to jednak nadal poprawa i może pomóc, jeśli potrzebujesz Delikatnego przypomnienia, aby odłożyć telefon. Nie to, że Instagram lub jego macierzysta Meta mają duży wybór. Firma znajduje się pod presją regulatorów i informatorów Frances Haugen, z których obie oskarżyły metę o zbyt duże skupianie się na hakowaniu użytkowników, a za mało na opiece nad nimi. Przerwa to krok w kierunku bardziej odpowiedzialnego podejścia — to tylko kwestia tego, czy ten krok jest wystarczająco duży, czy nie.

Wszystkie produkty polecane przez Engadget są wybierane przez nasz zespół redakcyjny, niezależnie od naszej firmy macierzystej. Niektóre z naszych historii zawierają linki partnerskie. Jeśli kupisz coś za pośrednictwem jednego z tych linków, możemy zarobić prowizję partnerską.