Instagram próbuje zwabić twórców TikTok z bonusem 10 000 $

Wraz ze wzrostem popularności TikTok, inne aplikacje społecznościowe walczą o przyciągnięcie większej liczby twórców do swojej platformy. Posiadanie silnych twórców i influencerów regularnie publikujących na platformie może przyciągnąć więcej reklamodawców do partnerstwa z marką. Ale to również oznacza, że platformy muszą dać twórcom powód do pozostania w pobliżu, co spowodowało, że metody retencji nagrzewają się w tym roku. 

W sierpniu YouTube założył 100 milionów dolarów creator fund for Shorts, swój krótki format wideo. TikTok założył w marcu fundusz creator fund, obiecując wypłacić ponad 300 milionów dolarów w ciągu najbliższych trzech lat. Snapchat przerobił swój fundusz twórców na wyzwania Spotlight. Minimalna nagroda, którą można wygrać w Wyzwaniu Spotlight, wynosi 250 USD, a łączna kwota nagród w wyzwaniach wynosi od 1 000 USD do 25 000 USD.

Instagram ogłosił również program bonusowy Reels Surprise w tym tygodniu, który nagrodzi do 150 amerykańskich twórców tygodniowo z maksymalnie 10 000 USD za szczególnie “zabawny”lub” inspirujący ” film.