Komputery Intel Evo będą zawierać foldables, oferują integrację iPhone w tym roku

Intel nie zapomniał o Evo, marce premium dla komputerów PC, które spełniają jego szereg testów wydajności. Teraz, w trzeciej iteracji (pamiętajmy, że pierwotnie nosił nazwę Project Athena), firma twierdzi, że w tym roku dodaje również składaną specyfikację dla komputerów Evo, wraz z nowymi wymaganiami dotyczącymi “inteligentnej współpracy” i obsługi szybszych układów 12.generacji serii H. Tak więc, oprócz zagwarantowania długiej żywotności baterii i natychmiastowego czuwania, nowe komputery Evo będą musiały również obsługiwać WiFi 6E, korzystać z funkcji redukcji szumów AI firmy, a także z pakietu Intel Connectivity Performance Suite. Celem, jak zawsze, jest upewnienie się, że konsumenci otrzymują jak najlepsze wrażenia, gdy kupują komputer marki “Intel Evo”.

Intel

Intel przedstawił również więcej szczegółów na temat swoich planów dotyczących Screenovate, niedawnej akwizycji, która zyskała rozgłos dzięki integracji iphone ‘ ów i urządzeń z systemem Android z komputerami z systemem Windows. (Zasila również narzędzie Mobile Connect firmy Dell, które umożliwia wysyłanie plików do telefonu i zdalne sterowanie ekranem.) Według Josha Newmana, wiceprezesa Intela ds. innowacji mobilnych, firma planuje wprowadzić technologię Screenovate do komputerów Evo w sezonie wakacyjnym 2022. Celem, oczywiście, jest zaoferowanie go większej liczbie komputerów, ale Newman mówi, że Intel chce zapewnić, że wcześniej będzie to wysokiej jakości doświadczenie. Firma planuje współpracować z partnerami, w tym Apple, aby tak się stało.

Na scenie podczas prezentacji CES przedstawiciele firmy Intel pokazali oprogramowanie Screenovate wyświetlające wiadomości tekstowe iPhone ‘ a na komputerze, a także dane zdrowotne z zegarka Apple. Zademonstrowali również, w jaki sposób tablet z Androidem można przekształcić w dodatkowy wyświetlacz. Nie wydaje się być tak bezproblemowy, jak funkcja SideCar Apple, która pozwala ipadom pracować jako ekrany podczas podłączania do komputerów Mac, ale to początek. 

Podczas gdy wyspecjalizowany projekt Intela Athena / Evo PC branding na początku wydawał się bardziej marketingowym wyczynem, w rzeczywistości zmusza producentów komputerów do budowania lepszego sprzętu. Newman mówi, że partnerzy budują składany projekt komputera Intela, dodając jednocześnie własne zwroty akcji. Specyfikacja daje również Intelowi nieco większą przewagę: na przykład wymaga od partnerów zaprojektowania akcesoriów do klawiatur do swoich składanych urządzeń. Chociaż Intel nie może zmusić ich do włączenia klawiatur do pudełka, przedstawiciele firmy mówią nam, że są do tego “zachęcani”. 

Śledź najnowsze wiadomości z targów CES 2022 tutaj.!

Wszystkie produkty polecane przez Engadget są wybierane przez nasz zespół redakcyjny, niezależnie od naszej firmy macierzystej. Niektóre z naszych historii zawierają linki partnerskie. Jeśli kupisz coś za pośrednictwem jednego z tych linków, możemy zarobić prowizję partnerską.