Przedstawiamy Ad Age ‘ s social commerce holiday guide

Katalizator COVID

Podczas pandemii blokady konsumenci masowo przenieśli się do e-commerce, ponieważ marki przestawiły się na krawężniki i wykorzystywały sklepy jako centra realizacji zamówień. Był to również katalizator dla marek do pogłębienia relacji z influencerami i twórcami, aby promować swoje produkty do swoich dużych i zaangażowanych followings społecznych. 

Doprowadziło to do tego, że giganci społecznościowi powiększali swoje własne funkcje, aby Platformy były możliwe do zakupu. Platformy takie jak Pinterest i TikTok dodały zakładki “sklep” do głównych stron i profili, podczas gdy kilka firm społecznościowych rozpoczęło lub pogłębiło swoje połączenie z handlowcami Shopify. Inni wprowadzili nowe formaty reklam, aby pokazać wiele produktów lub użyć treści twórcy jako reklamy. Kluczem dla każdej platformy jest przechowywanie zakupów w aplikacji podczas zakupów.

Efekt Influencer 

Influencerzy na TikTok, w szczególności, pomogli buoy zainteresowanie, jak produkty wymienione przez niektóre z tych celebrytów społecznych napędzane sprzedaż wszystkiego od feta i środków czystości do kremu do golenia i buty do biegania. Sprzedaż IRL sprawiła, że marki szybko rozwinęły swoje programy influencerskie i partnerskie, a nawet skłoniły je do stworzenia tak zwanych klas twórców, aby przekształcić lojalnych fanów w ambasadorów marki.  

Ponadto zmienił się pomysł na to, co to znaczy być influencerem. Marki współpracują teraz z twórcami, którzy robią coś więcej niż tylko produkty hawk. Autentyczność i zgodność z wartościami twórcy są czasami stawiane ponad zasięgiem odbiorców.

Zobacz wpływ handlu społecznościowego na sezon wakacyjny 2021 tutaj.

Supply chain saga 

W tym sezonie świątecznym pojawia się dodatkowe wyzwanie związane z problemami łańcucha dostaw, które doprowadziły do opóźnień produktów i pustych półek sklepowych. Doprowadziło to do tego, że sprzedawcy detaliczni zachęcali konsumentów do wcześniejszego rozpoczęcia zakupów, a niektóre reklamy świąteczne zaczęły pojawiać się już w październiku. 

Jednym ze sposobów na uniknięcie zakłóceń w łańcuchu dostaw? Spójrz na metaverse i gaming. Kategoria jest już gorącym towarem wśród marek i jest gotowa być gorącym prezentem świątecznym. Karty podarunkowe Roblox i NFTs mogą pojawić się na wielu listach świątecznych. 

Ten sezon świąteczny będzie kulminacją inwestycji społecznościowych platform i wysiłków influencerskich marek, co doprowadzi do tego, co ma być bardzo wirtualnym świętem.