Roomby iRobota coraz mądrzejsze polecenia głosowe Alexa

Właściciele Roomba mogli kontrolować swoje odkurzacze za pomocą poleceń głosowych Alexa od 2017, ale to doświadczenie jest dość proste. Możesz powiedzieć odkurzaczowi robota, aby zaczął i przestał czyścić lub skonfigurować harmonogram, ale cała interakcja jest, dobrze, Robotyka. Zmienia się to dziś dzięki najnowszej umiejętności Alexa firmy iRobot, która wykorzystuje genialną platformę oprogramowania firmy, aby dostarczać inteligentniejsze i bardziej konwersacyjne polecenia głosowe.

Będziesz w stanie powiedzieć Wi-Fi podłączone Roombas do czyszczenia wokół określonych obiektów, i można zaplanować prace sprzątające bez brzmiąc jak wprowadzasz program komputerowy. Jak mówi Colin Angle, dyrektor generalny iRobot, umiejętność Alexa jest jedną z najbardziej złożonych, jakie kiedykolwiek stworzono. Możesz nawet powiązać ze sobą kilka komend, nawet w odkurzaczach iRobots i mopie Bravaa. Na przykład możesz krzyczeć “Alexa, powiedz Roombie, aby sprzątała moją jadalnię w każdą niedzielę o 16: 00 oraz więc uruchom Bravaa.”

Dodatkowo urządzenia iRobot będą również mogły używać głośników Alexa do wysyłania ogłoszeń o pracach sprzątających. Oczywiście, aplikacja firmy już wysyła powiadomienia telefoniczne, ale łatwo je przegapić, jeśli sprzątasz dom, podczas gdy Roomba działa. urządzenia iRobot mogą również wykorzystać przeczucia Alexy oparte na sztucznej inteligencji, aby rozpocząć sprzątanie, jeśli uzna, że nie ma cię w domu. (Miejmy nadzieję, że będzie dużo kontroli nad tym, jak dokładnie ta funkcja działa.)

Według Angle, iRobot ma fundamentalne przekonanie, że powinieneś być w stanie rozmawiać ze swoimi robotami i “robić to w naturalny i wyrafinowany sposób.”Kiedy Amazon po raz pierwszy rozwijał Alexę, mówi, że jedną z najwcześniejszych omawianych koncepcji była możliwość korzystania z poleceń głosowych do sterowania Roombas. Biorąc pod uwagę dążenie iRobota do uczynienia swojego urządzenia inteligentniejszym — najnowszy Roomba ma wystarczającą ilość kamer i sprytów do wykrywania obiektów, nawet psiej kupy — było to tylko kwestią czasu, dopóki nie skupił się bardziej na obsłudze głosu.

Podczas gdy platforma oprogramowania iRobot wykorzystuje mapy, które Roombas tworzą wokół planów pięter, Angle mówi, że firma nie udostępnia żadnych danych Amazon. Podobnie twierdzi, że iRobot nie uczy się niczego od Amazon. Mimo to obie firmy musiały współpracować, aby zapewnić, że złożony ciąg poleceń głosowych może działać poprawnie z Alexą. Patrząc w przyszłość, iRobot planuje dodać jeszcze więcej funkcji, takich jak możliwość ustawienia czasu nie przeszkadzać podczas sprzątania.

Ciekawe, jak bardzo klienci Roomba będą chcieli rozmawiać ze swoimi robotami. Użyłem oryginalnej umiejętności Alexa firmy od czasu jej uruchomienia, ale nadal zaczynam prace porządkowe z mojego telefonu przez większość czasu. Mam również nadzieję, że w końcu zobaczymy te Smarty głosowe na platformach innych niż Amazon. Angle mówi, że firma współpracuje z Google nad optymalizacją swoich umiejętności domowych, ale Apple nie było tak otwarte (przynajmniej możesz uzyskać wsparcie Siri z IFTTT).

Wszystkie produkty polecane przez Engadget są wybierane przez nasz zespół redakcyjny, niezależnie od naszej firmy macierzystej. Niektóre z naszych historii zawierają linki partnerskie. Jeśli kupisz coś za pośrednictwem jednego z tych linków, możemy zarobić prowizję partnerską.