Jabra Elite 4 Active recenzja

I recenzja dużo prawdziwych bezprzewodowych słuchawek dousznych, więc zawsze jestem ciekaw, jakie będą następne trendy, gdy firmy oferują coroczne odświeżanie nowych produktów. W ciągu ostatnich kilku lat mniejsze rozmiary, lepsza żywotność baterii i funkcje głośnomówiące stały się normą, ale na tak małym urządzeniu można zrobić tylko tyle.

W 2021 roku Jabra ustanowiła nowy standard niedrogich bezprzewodowych słuchawek Elite 3. W cenie 80 USD pokrywa większość podstaw całkiem dobrze.Teraz firma ulepsza swoją opcję Średniej klasy z Elite 4 Active. Jest to model bardziej skoncentrowany na treningu, wyposażony w aktywną redukcję szumów (ANC) i wystarczającą ochronę przed wilgocią dla najbardziej spoconych sesji. Podobnie jak w zeszłym roku, Jabra stara się nie tylko sprawić, aby jego prawdziwa oferta bezprzewodowa była atrakcyjna pod względem funkcji i wydajności, ale także aby cena była bardziej konkurencyjna. Ten model $ 120 zapewnia wiele opcji, które zwykle widzimy na słuchawkach, które idą za $150 – $180.

Plusy

  • Przystępna cena
  • Wygodne dopasowanie
  • Solidna jakość dźwięku
  • Konfigurowalny ANC

Wady

  • Redukcja hałasu jest w porządku
  • Uciążliwe sterowanie
  • Brak automatycznego wstrzymywania
  • Brak ładowania bezprzewodowego

Elite 4 Active posiada nowy design Jabry, który zadebiutował na Elite 3, Elite 7 Active i Elite 7 Pro w zeszłym roku. Zamiast głównie okrągłej wkładki dousznej z łokciem trzymającym mikrofony, firma przeszła na zaokrąglony kształt trójkąta, który oferuje czystszy wygląd. Co najważniejsze, wszystkie najnowsze słuchawki Jabry są znacznie mniejsze niż ich poprzednicy, a Elite 4 Active kontynuuje ten trend. Mniejszy rozmiar nie tylko oznacza, że te pąki nie wystają tak bardzo z uszu, ale są również lżejsze i bardziej wygodne.

Nie winię cię za to, że pomyliłeś Elite 4 Active z Elite 3. Estetycznie, główną różnicą jest to, że zewnętrzny panel na 3 jest jednym dużym przyciskiem, podczas gdy obszar na 4 Active jest płynny. Przycisk jest tam, ale jest odcięty. Jabra zwiększyła wodoodporność do IP57 dla tego modelu, a sterowanie na pokładzie to jeden z obszarów, w którym musiał zwiększyć ochronę. Oczywiście Jabra zawsze projektowała swoje wkładki douszne z etykietą Active dla treningów. Lepsza ochrona przed potem jest zwykle częścią tej formuły.

Billy Steele / Engadget

Brak zdefiniowanego panelu lub przycisku okazał się dla mnie problemem przy dostępie do kontrolek. Musiałem trenować się, aby pamiętać, aby nacisnąć w środku słuchawki, ponieważ zbyt daleko do góry lub do dołu nie zarejestruje moich działań. Zewnętrzna powierzchnia Elite 4 Active jest całkowicie gładka, bez wypukłej kropki wskazującej, że jesteś we właściwym miejscu. Z czasem mogę się do tego przyzwyczaić, ale po kilku tygodniach testów nadal nie jestem konsekwentny.

Jak każdy inny model Jabry, możesz dostosować Elite 4 Active do swoich potrzeb za pomocą aplikacji Sound+ firmy. Ponieważ ten zestaw to opcja jabry Średniej klasy, dostajesz więcej funkcji niż podstawowy Elite 3, ale nie tak bardzo jak Elite 7 Pro lub Elite 7 Active. Po pierwsze, jest ANC i można go dostosować. Zauważ, że nie powiedziałem regulowany. W szczególności aplikacja pozwala ustawić poziom redukcji szumów podczas początkowej konfiguracji. Możesz również dostosować balans, jeśli potrzebujesz więcej z jednej strony niż z drugiej. Jabra pozwoli Ci powtórzyć ten proces, jeśli zajdzie taka potrzeba, ale nie ma łatwo dostępnego suwaka, takiego jak Elmodele ite 7.

Tryb przejrzystości firmy, HearThrough, może być kontrolowany w aplikacji za pomocą suwaka. W rzeczywistości można nawet ustawić, co robi pokładowe sterowanie trybem dźwiękowym (pojedyncze naciśnięcie po lewej stronie). Możesz go przełączać przez HearThrough i ANC, HearThrough i off lub HearThrough, ANC i off. Aplikacja umożliwia również włączanie i wyłączanie funkcji Sidetone, co pozwala słyszeć głos podczas połączenia. W przeciwieństwie do niektórych modeli Jabry, nie jest regulowany-po prostu wszystko albo nic. Mimo to, możliwość usłyszenia siebie, więc jesteś nieco mniej krzykliwy nad zoomem jest lepsza dla wszystkich. Funkcja Find My powraca również do firmy, pomagając zlokalizować zagubioną wkładkę douszną, jeśli chcesz dać jej odpowiednie uprawnienia. Na Androidzie możesz wybrać dostęp za jednym dotknięciem do Spotify, jeśli jest to preferowana usługa przesyłania strumieniowego.

Billy Steele / Engadget

Za zestaw słuchawkowy za 120 dolarów, nie winię cię za to, że nie oczekujesz zbyt wiele w dziale dźwięku. Jednak Jabra ma historię solid audio w swojej prawdziwej linii bezprzewodowej. Dzięki Elite 4 Active firma utrzymuje reputację topów, które brzmią dobrze, ale nie świetnie. Jest przyzwoita klarowność i ładny detal, ale brakuje im szerszej sceny dźwiękowej i głębi droższych modeli takich jak Sony i Sennheiser.

Elite 4 Active ma dość dobry zakres dźwiękowy, ale duże bombastyczne utwory, takie jak Run The Jewels “Mean Demeanor” I “Another World” Gojiry, brzmią zbyt skompresowane. Bas jest solidny i nie błotnisty, więc utrzymanie energii podczas treningów z hip hopem, EDM lub nie jest problemem. Chodzi o to, że ogólnie rzecz biorąc, piosenkom brakuje wymiarowego ciosu, który można znaleźć przy większej inwestycji. Za $ 120 jednak, Elite 4 Active dostaje zadanie w większości przypadków.

Jeśli chcesz dostosować korektor, możesz to zrobić w aplikacji Sound+ za pomocą zestawu suwaków. Jeśli zmiany dźwięku jednym dotknięciem są bardziej Twoim stylem, Jabra oferuje również kolekcję ustawień wstępnych do szybkiego dostosowywania. Nie jest to najbardziej solidny zestaw opcji wybierania dźwięku, ale to więcej niż w ultra przystępnej cenie Elite 3.

Jedną z zalet Elite 4 Active w stosunku do Elite 3 jest aktywna redukcja szumów. Jak już wspomniałem, można dostosować tę funkcję do pewnego stopnia,ale nie jest tak potężna, jak to, co jest na cennych słuchawkach Jabry. Mimo to, ANC tutaj pomoże zablokować pewne zakłócenia, po prostu nie oczekuj, że zrobi wiele ciężkich rzeczy.

Elite 4 Active posiada cztery mikrofony do rozmów. Jabra mówi, że są one pokryte “specjalną siatką”, aby zmniejszyć hałas wiatru, gdy jesteś na zewnątrz. Zazwyczaj przebieg różni się znacznie w jakości połączenia z prawdziwymi bezprzewodowymi słuchawkami dousznymi. Przez większość czasu po prostu brzmisz, jakbyś był na głośnomówiącym. Z Elite 4 Active jakość połączenia jest nieco lepsza, ale nadal nie tak dobra, jak gdybyś miał mikrofon bliżej ust – lub nawet wskazał bardziej Na twarz. Hałas w tle jest zredukowany, gdy mówisz, ale każdy ryk otoczenia rozprasza uwagę, gdy nie jesteś.

Galeria: Jabra Elite 4 Active recenzja / 7 Zdjęć

Galeria: Jabra Elite 4 Active recenzja / 7 Zdjęć

Jabra mówi, że w Elite 4 Active można spodziewać się nawet siedmiu godzin pracy na baterii, z trzema dodatkowymi charges w przypadku w sumie 28 godzin. Firma nie określa, czy jest to z włączonym ANC, ale w moich testach udało mi się siedem i pół godziny z aktywną redukcją szumów. Nie jest to najlepsza żywotność baterii, jaką znajdziesz w prawdziwych bezprzewodowych słuchawkach dousznych, ale z pewnością wystarczy, aby przetrwać dzień roboczy, jeśli zrobisz sobie przerwę lub dwie. Jeśli zabraknie Ci soku przed wyjściem za drzwi, funkcja szybkiego ładowania daje Ci godzinę użytkowania w 10 minut.

W cenie 120 USD Jabra oferuje solidne specyfikacje Średniej klasy w tej samej cenie, co modele budżetowe niektórych firm. Co więcej, większość z nich nie oferuje ANC, nie mówiąc już o trybie przezroczystości lub konfigurowalnym dźwięku. Samsung umieścił redukcję szumów w swoim najtańszym modelu true wireless z Galaxy Buds 2. Te słuchawki douszne są małe i wygodne, a ładowanie bezprzewodowe jest wliczone w cenę, ale wydajność ANC jest po prostu w porządku. Ponadto Galaxy Buds 2 mają tylko stopień ochrony IPX2, więc musisz uważać na to, jak mokre są. Pełna cena to $150, ale widzieliśmy je tak niskie, jak $100.

Jeśli chcesz zmaksymalizować swoje dolary, sugeruję przyjrzenie się linii dźwięku Anker. Możesz znaleźć wiele wartości i funkcji za znacznie poniżej $100. Plus, top-of-the-line flagowy model firmy ANC, Liberty 3 Pro, jest tylko $170. A jeśli jesteś dobry w pasywnej izolacji szumów, własny Jabra Elite 3 może wykonać zadanie za 60 dolarów.

Jeśli nową misją Jabry jest dostarczanie tej samej ogólnej jakości, co poprzednie Słuchawki douszne w bardziej przystępnych cenach, Jestem tu po to. Dzięki Elite 4 Active, podobnie jak w przypadku Elite 3, firmie udało się zaoferować atrakcyjny zestaw funkcji w atrakcyjnej cenie. Nie szło na skróty, aby to zrobić, poprawiając szczegóły, takie jak design i dopasowanie, zachowując standard jakości dźwięku. Istnieją pewne pominięcia, ale wszystkie podstawy są objęte i w większości dobrze zrobione. Po raz kolejny mamy więcej dowodów, że nie musisz wydawać ponad $150, aby uzyskać zestaw dobrych prawdziwych słuchawek bezprzewodowych.

Wszystkie produkty polecane przez Engadget są wybierane przez nasz zespół redakcyjny, niezależnie od naszej firmy macierzystej. Niektóre z naszych historii zawierają linki partnerskie. Jeśli kupisz coś za pośrednictwem jednego z tych linków, możemy zarobić prowizję partnerską.