Jack Dorsey wywołał wrzawę dziwaczną rantką na Twitterze Web3

Jeden z najbardziej głosowych zwolenników Bitcoina w Internecie wyraził w tym tygodniu niezwykle nietypową opinię przeciwko Web3. W poniedziałek, Square Block CEO Jack Dorsey wziął do Twittera ostrzec entuzjastów blockchain jak Web3 został już kooptowany przez inwestorów. – Nie posiadasz ‘web3’ – powiedział w wiadomości zauważonej przez Bloomberg. “VCs i ich LP robią. Nigdy nie wymknie się ich zachętom. Ostatecznie jest to scentralizowana jednostka z inną etykietą. Wiedz, w co się pakujesz…”

Web3 to termin używany przez wielu w społeczności kryptograficznej do opisania następnej iteracji Internetu. Z pomocą technologii takich jak blockchain twierdzą, że internet stanie się bardziej zdecentralizowanym podmiotem, wolnym od instytucjonalnych graczy, którzy zdominowali go od pierwszych dni platformy. Firmy inwestycyjne, takie jak Andreessen Horowitz, były jednymi z najbardziej zdecydowanych zwolenników firm w kosmosie. W październiku, firma odłożył $3.1 miliard inwestować w crypto i web3 startupów. “Jest gdzieś pomiędzy a i z”, powiedział Dorsey, odnosząc się do” A16z”, jego pseudonimu, gdy prezes Tesli Elon Musk dołączył do rozmowy, aby zapytać, czy ” ktoś widział web3?”

Nie jest jasne, co skłoniło Dorsey ‘ a do pójścia na Twittera, aby powiedzieć, co zrobił. W końcu to człowiek, który chciał, aby świat wiedział, że ma zegar Bitcoin w kuchni, kiedy zeznawał przed Kongresem. Należy również zauważyć, że Dorsey prowadzi firmę, która jest mocno zaangażowana w technologie blockchain.

Jasne jest, że jego tweet wywołał poruszenie. Od momentu napisania tego artykułu, post przyciągnął więcej niż retweety 5,000, tweety cytatów 2,000 i Polubienia 31,000. Oczywiście, znudzony kontyngent małp pojawił się, aby powiedzieć Dorseyowi, że jest “śmiertelnie zły”, ale tak samo Wiele osób przyszło zaoferować wsparcie, nazywając go “opartym” na swoim tweecie.

Na wszystkie tweety Buzza Dorseya, jest jądro prawdy w tym, co powiedział. W Poniedziałek, The Wall Street Journal, powołując się na nowe badanie z National Bureau of Economic Research, określono 0.01 procent tych, którzy posiadają kontrolę Bitcoin 27 procent waluty cyfrowej. Kolejne ostatnie badania z Przyroda okazało się, że zaledwie dziesięć procent inwestorów NFT zrealizowało 85 procent wszystkich transakcji dotyczących tych aktywów. Decentralizacja rzeczywiście.

Wszystkie produkty polecane przez Engadget są wybierane przez nasz zespół redakcyjny, niezależnie od naszej firmy macierzystej. Niektóre z naszych historii zawierają linki partnerskie. Jeśli kupisz coś za pośrednictwem jednego z tych linków, możemy zarobić prowizję partnerską.