Joan prawie podwaja rozmiar z 30 nowymi pracownikami

Agencja Kreatywna Joan popadła w szał zatrudnienia, zatrudniając 30 nowych pracowników na stanowiskach junior i executive. Spree prawie podwaja zatrudnienie agencji i przychodzi po roku nowych zwycięstw biznesowych.

Subskrybuj Ad Age, aby otrzymywać najnowsze wiadomości reklamowe i marketingowe. 

Liczba nowych pracowników wynosi 64, a co najmniej dziewięć stanowisk jest nadal otwartych. Nowi pracownicy pomogą agencji obsługiwać 11 nowych kont, które agencja przygotowała w tym roku, w tym Dr. Scholl ‘ s, Sheetz, Icelandic Provisions, Hewlett Packard Enterprise, Google.org, Shift i eBay części i akcesoria. Agencja powiedziała, że nie jest w stanie ujawnić reszty swoich nowych zwycięstw, ale powiedziała, że odniosła sukces w 11 z 12 boisk w tym roku i osiągnęła już 90% swojego celu wzrostu na przyszły rok.

Do zespołu dołączyły trzy osoby: kierownictwo, 14 osób kreatywnych, osiem osób zajmujących się kontem, strategią i zarządzaniem oraz pięć ról produkcyjnych. 

Mike Reuter, były dyrektor grupy w Anomaly, dołączył do Joan jako dyrektor grupy, podczas gdy Shrivika Jain również zostaje dyrektorem grupy, dołączając z Big Spaceship, gdzie pełniła tę samą funkcję. Kristin Van Note pracowała jako freelancer przed dołączeniem do Joan jako dyrektor ds. strategii Grupy. Agencja pełniła również funkcje m.in. project and creative manager, senior art director, senior i junior copywriter. 

Czytaj więcej na ten temat: CES grozi odwołaniem przez Omikron

“Thrilling and daunting”

“To naprawdę ekscytujące, a także naprawdę zniechęcające” – powiedział Jamie Robinson, współzałożyciel i dyrektor kreatywny Joan. “Ponieważ kiedy przyprowadzisz tak wielu ludzi, musisz ich również wprowadzić i wprowadzić w nasz sposób robienia rzeczy, a nasz rok był tak ekscytujący, więc to jest powód tego wszystkiego.”

Nastąpiły również ostatnie zmiany w Joan w top creative posts. W zeszłym roku Lauren Costa została zatrudniona jako dyrektor kreatywny po tym, jak Dan Lucey opuścił agencję, aby dołączyć do Havas New York jako chief creative officer. Abe Baginsky również podpisał kontrakt z executive creative director w czerwcu po freelancingu dla agencji.