Keychron Q2 to kompaktowe podejście do popularnej, konfigurowalnej klawiatury

Keychron mile zaskoczył fanów klawiatury mechanicznej, gdy ogłosił Q1. Była to pierwsza wyprawa firmy na w pełni konfigurowalne klawiatury i bardzo nam się spodobała. Dziś kolej na Q2, czyli mniejszą (65% lub bez “klawisza funkcyjnego”) wersję Q1. Pomimo zmniejszonej powierzchni, sprzedaje za tę samą cenę, zaczynając od $149 za barebone lub $ 169, jeśli chcesz, aby był w pełni zmontowany – tańszy niż większość konkurencji.

Testując Q1 bardzo nam się spodobał. Oferował ten sam poziom konfiguracji, co uwielbiany GMMK Pro za około $ 100 mniej. To powiedziawszy, punktem sprzedaży GMMK Pro (w opinii tego autora) są luksusowe przełączniki “Lubed Panda” i mocne, elastyczne doświadczenie pisania. “Panda “jest własnym” przełącznikiem “GMMK, który dla tych, którzy nie spędzają czasu przy upuszczaniu i/lub nie używają” Mecha”, jest mechaniczną częścią klawisza – tak naprawdę ważnym bitem, ponieważ to głównie określa, jak “czuje się klawiatura”.”

Podobnie jak w przypadku Q1, Q2 jest kompatybilny z oprogramowaniem konfiguracyjnym VIA (a tym samym QMK), które z łatwością pozwala na ponowne mapowanie kluczy do prawie wszystkiego, tworzenie makr i wiele innych. Podobnie jak Q1 (i GMMK Pro i coraz częściej inne) istnieje możliwość zastąpienia prawego górnego klawisza (wkładki) klikalnym obrotowym do kontroli głośności i mediów.

Przyznam, po użyciu Gmmk Pro na chwilę teraz, uważam Gateron Reds, który przyszedł z Q2 trochę flacid w porównaniu, ale to jest radość z konfigurowalnej klawiatury, możesz użyć dowolnych przełączników, które lubisz (lub zmienić mniej więcej dowolną inną część). Możesz nawet załadować go z pand, jeśli chcesz, ale to wymagałoby (dużo) dodatkowych wydatków.

Q2 pozostaje tylko USB (bez sieci bezprzewodowej), ale nadal jest kompatybilny z Windows lub Mac, a odpowiednie nakładki klawiszy specyficzne dla systemu operacyjnego są dołączone do pudełka. Jest również tak wytrzymały i dobrze zbudowany jak Q1 z całkowicie metalową obudową. Do wyboru są trzy kolory: Czarny, szary i granatowy.

Ostatecznie, punkt sprzedaży Q2 sprowadza się do tego, czy wolisz kompaktową klawiaturę, czy masz dostęp do fizycznych klawiszy funkcyjnych (są one nadal dostępne tutaj ze skrótami oczywiście).

Do Q2 dołączyły również inne stosunkowo nowe dodatki. Keychron jest płodny, jeśli nic innego. W szczególności jest lekki / 70% K14, który jest zarówno bezprzewodowy, jak i ma przełączniki z funkcją hot-swap dla bardziej przystępnej opcji on-the-go, która sprzedaje za skromne $ 59. Firma zaprezentowała również niedawno swoją pierwszą mysz przewodową M1. Jest wizualnie bardzo podobny do Razer Viper ($39), ale także nosi więcej niż przechodzące podobieństwo do chwalebnego O (również od tych samych ludzi za GMMK Pro).

Zamówienia na Keychron Q2 są otwarte od dziś.

Wszystkie produkty polecane przez Engadget są wybierane przez nasz zespół redakcyjny, niezależnie od naszej firmy macierzystej. Niektóre z naszych historii zawierają linki partnerskie. Jeśli kupisz coś za pośrednictwem jednego z tych linków, możemy zarobić prowizję partnerską.