KFC zatrudnia odlewnię Spark jako Amerykańską Agencję medialną

Oznacza to wzrost relacji między Agencją a markami Yum, biorąc pod uwagę, że Spark Foundry obsługuje już media Dla Taco Bell i Pizza Hut.

W 2020 r., za największym rynkiem Chin, z 27% sprzedaży, KFC ma kluczowe znaczenie dla całej działalności KFC, co stanowi 18% sprzedaży KFC w 2020 r. W ciągu pierwszych sześciu miesięcy 2021 r.wzrosła o 11%, podczas gdy sprzedaż tego samego sklepu, kluczowy wskaźnik, który śledzi wydajność w wielu lokalizacjach, wzrósł o 12%.

W tym tygodniu sieć rozwinęła swoją nową roślinną ofertę “Beyond Fried Chicken” w całym kraju z pomocą Gwiazdy YouTube i influencerki Lizy Koshy. W listopadzie KFC mianowało weterana Nintendo, Nicka Chaveza nowym dyrektorem ds. marketingu po odejściu Andrei Zahumensky ‘ ego w kwietniu.

“Podczas przeglądu zespół Spark Foundry przedstawił unikalne informacje na temat naszych obecnych i przyszłych odbiorców oraz tego, w jaki sposób KFC może lepiej wykorzystywać swoje media do nawiązywania kontaktów i nawiązywania z nimi kontaktów”, powiedział Chavez w oświadczeniu KFC. “Byliśmy pod wrażeniem utalentowanego zespołu Spark Foundry, który poprowadzi naszą działalność i pomoże odblokować kolejny poziom rozwoju marki KFC.”

Nowy rok wydaje się być kontynuacją gorącej Passy Publicis Groupe w 2021 roku, zwłaszcza po stronie mediów. W grudniu Spark Foundry została nazwana agencją medialną rekordu dla Facebooka, która obecnie jest Meta. W grudniu firma wygrała również McDonald ‘s U. S. media business i obsługuje marki Inspire, w tym sieci Arby’ s i Dunkin, wraz z Chick-Fil-A. w zeszłym roku holding odebrał również zlecenia medialne dla Eli Lilly i Stellantis.

Subskrybuj Ad Age teraz, aby otrzymywać najnowsze wiadomości i analizy branżowe.