Kim Kardashian i Floyd Mayweather pozwali za rzekome oszustwo kryptograficzne

Pozew zbiorowy nazwał Kim Kardashian, Floyd Mayweather i gwiazda koszykówki Paul Pierce jako pozwanych za promowanie kryptowaluta o nazwie EthereumMax. Według Finbold, platintiffs pozwali gwiazdy i wciąż niezidentyfikowane podmioty za tokeny za spowodowanie wartość podróbki Ethereum wznieść się tak ” mogli sprzedać swoją część pływaka dla zysku.”Pozew wymienia każdego, kto zainwestował w token między 14 maja a 27 czerwca 2021 roku jako pozwanego.

Jako Gizmodo wyjaśnia, skarżący oskarżają oskarżonych o popełnienie programu” pompa i zrzut”, w którym inwestorzy sprzedają swoje akcje, aby zarobić dużo pieniędzy po zorganizowaniu wzrostu jego wartości. Pozew stwierdza, że moneta wzrosła o 632 procent po tym, jak Mayweather i Pierce ją promowali — gwiazda boksu nosiła szorty z adresem URL EthereumMax podczas meczu pokazowego z Loganem Paulem, podczas gdy Pierce pisał o tym na Twitterze. 

Tymczasem Kardashian opublikowała o EthereumMax na Instagramie Stories, opowiadając obserwującym, że słyszała o tym od swoich przyjaciół i linkując do swojej strony internetowej. Według Morning Consult, 19 procent ankietowanych, którzy powiedzieli, że słyszeli o poście Kardiashian zainwestował w EthereumMax w wyniku. Pozew stwierdza, że dzień po poście Kardashiana wartość tokenu spadła o 98 procent. Co więcej, twórcy monety rzekomo sprzedali swoje akcje przed spadkiem ceny, na co wskazują działania ich portfela. 

Gwiazdy już od jakiegoś czasu promują tokeny kryptowalut, a nawet tworzą własne. Mayweather, na przykład, został obciążony przez Komisję Papierów Wartościowych i Giełd w 2018 roku za nieujawnienie, że otrzymał 100 000 USD za promocję pierwszej oferty monet Centra Tech w 2017 roku. Dwóch założycieli Centra Tech zostało aresztowanych za oszustwa związane z papierami wartościowymi i oszustwami związanymi z drutem, a SEC oskarża ich o “reklamowanie nieistniejących relacji między centrą a znanymi instytucjami finansowymi” w celu zachęcenia ludzi do inwestowania w ICO. 

Wszystkie produkty polecane przez Engadget są wybierane przez nasz zespół redakcyjny, niezależnie od naszej firmy macierzystej. Niektóre z naszych historii zawierają linki partnerskie. Jeśli kupisz coś za pośrednictwem jednego z tych linków, możemy zarobić prowizję partnerską.