Konami ściąga gry Metal Gear Solid z cyfrowych sklepów

Konami usuwa na razie kilka tytułów Metal Gear Solid z cyfrowych witryn sklepowych i platform z powodu problemów licencyjnych. Chyba że znajdziesz ich fizyczne kopie, Metal Gear Solid 2: Sons of Liberty oraz Metal Gear Solid 3: Snake Eater nie są już dostępne do kupienia. Wydawca powiedział, że ” pracuje nad odnowieniem licencji na wybrane historyczne materiały archiwalne używane w grze.”Wraz z poszczególnymi grami Konami wyciąga pakiety, które zawierają jedną z gier.

Ruch dotyczy tytułów na PlayStation 3, PlayStation Vita, PlayStation Now, Xbox 360, Nintendo 3DS, GOG i Nvidia Shield (w większości przypadków nie jest to najbardziej aktualna z platform). Nie jest jasne, kiedy MGS2 oraz MGS3 wróci do sklepów, czy Konami zatrzyma materiał.

To nie pierwszy raz, gdy problemy z licencjami wpłynęły na gry długo po ich wydaniu. Alan Wake zniknął z witryn sklepowych na jakiś czas po wygaśnięciu praw Remedy do niektórych utworów na ścieżce dźwiękowej. W międzyczasie Rockstar Games usunęło utwory z różnych tytułów Grand Theft Auto na przestrzeni lat z tego samego powodu.

Wszystkie produkty polecane przez Engadget są wybierane przez nasz zespół redakcyjny, niezależnie od naszej firmy macierzystej. Niektóre z naszych historii zawierają linki partnerskie. Jeśli kupisz coś za pośrednictwem jednego z tych linków, możemy zarobić prowizję partnerską.