LeBron James strzela do The underdogs w nowej reklamie Ruffles

James połączył siły z PepsiCo na początku tego roku w reklamie wprowadzającej napój energetyczny Mtn Dew Rise. W tym spocie James rozważał alternatywną rzeczywistość jako lackadaisical Salsa instructor; gra bardziej jako postać w The Ruffles spot, zapewniając lektora jako zdjęcia z dzieciństwa, przeplatane scenami, które ujawniają łuki historii niedawnego skazańca, niewidomego deskorolkarza, samotnego ojca i żeńskiej fryzjerki. (PepsiCo w listopadzie musiał usunąć “Rise” z nazwy napoju Mtn Dew po sporze prawnym.)

“Posiadaj to, co sprawia, że ty, ty, i pokaż światu, co możesz zrobić,” James radzi. Celem reklamy jest zainspirowanie następnego pokolenia do pokonywania życiowych przeszkód, ponieważ każda osoba dąży do osiągnięcia swoich celów, co sprawia, że jej historia jest wyjątkowa. Ruffles i Fundacja PepsiCo powiedzieli, że będą składać wieloletnią darowiznę na rzecz Fundacji Rodziny LBJ, która działa na rzecz podnoszenia społeczności poprzez edukację. 

Stacy Taffet, wiceprezes ds. marketingu Frito-Lay North America, w oświadczeniu przesłanym do Ad Age powiedziała, że kampania Ruffles dała firmie szansę na zbadanie strony Jamesa, której nie miała jej poprzednia praca z nim.

“LeBron jest światową ikoną nie tylko ze względu na swoją niesamowitą karierę koszykarską, ale także ze względu na inne inicjatywy w biznesie, rozrywce i filantropii. Jest gwiazdą, którą jest dzisiaj ze względu na wszystkie te różne strony, dlatego jest idealnym partnerem dla firmy takiej jak PepsiCo z markami, które mają różne historie do opowiedzenia”, powiedział taffet, dodając: “tradycyjnie widzieliśmy i świętowaliśmy sukcesy LeBrona, ale nie obraliśmy warstw w podróży, którą zajęło dotarcie tam.”

James, gwiazda Los Angeles Lakers, oprócz pracy z PepsiCo współpracował w tym roku z Calm, aplikacją do medytacji; nadchodzącym elektrycznym Hummerem; Lobos 1707 tequila; Tonal, wysokiej klasy siłownia naścienna; i Walmart, został nazwany na liście marketerów roku Ad Age.

Lay ‘ s takes its shot

W tym samym miesiącu Ruffles’ smooth-sided sister brand Lay ‘ s uruchomiła limitowaną edycję wódki we współpracy z destylarnią rzemieślniczą Eastside Distilling. 80-proof Lay ‘ s Vodka wyprzedała się w Internecie w ciągu kilku godzin za 40 dolarów za butelkę o pojemności 750 mL. Urzędnicy opisali napój jako mieszankę wódki ziemniaczanej Portland i własnych ziemniaków lay ‘ s.