Lego opóźnia “Overwatch 2” w związku z aferą seksualną Activision Blizzard

Możesz teraz dodać Lego do listy firm, które ponownie oceniają swoje relacje z Activision Blizzard w związku z zarzutami, że firma pozwoliła starszym pracownikom stworzyć miejsce pracy pełne molestowania i wykorzystywania seksualnego. W oświadczeniu zauważonym przez The Verge, zabawkarz powiedział Ceglany Fan, strona poświęcona recenzjom Lego, opóźnia wydanie Overwatch 2– zestaw tematyczny, który planował wydać na początku przyszłego miesiąca.

“Obecnie dokonujemy przeglądu naszej współpracy z Activision Blizzard, biorąc pod uwagę obawy dotyczące postępów poczynionych w celu rozwiązania utrzymujących się zarzutów dotyczących kultury pracy, w szczególności traktowania koleżanek i kolegów oraz tworzenia zróżnicowanego i inkluzywnego środowiska”, powiedział rzecznik Lego. “Po zakończeniu przeglądu wstrzymamy premierę produktu LEGO Overwatch 2, który miał trafić do sprzedaży 1 lutego 2022 roku.”

Activision Blizzard jest pogrążony w kontrowersjach, odkąd Kalifornijski regulator sprawiedliwego zatrudnienia złożył w lipcu pozew przeciwko wydawcy. Według raportu bombshell The Wall Street Journal opublikowany w listopadzie, CEO Bobby Kotick wiedział o wielu najgorszych przypadkach molestowania seksualnego w Activision Blizzard i czasami działał w celu ochrony sprawców w firmie. W bezpośrednim następstwie The Journal ‘ s doniesienia, Sony, Microsoft i Nintendo skrytykowały firmę, ale jeszcze nie zerwały z nią więzi. W ostatnim wywiadzie z The New York Times, Szef Xbox Phil Spencer powiedział, że relacje Microsoftu z wydawcą uległy zmianie, ale odmówił dzielenia się szczegółami.     

Wszystkie produkty polecane przez Engadget są wybierane przez nasz zespół redakcyjny, niezależnie od naszej firmy macierzystej. Niektóre z naszych historii zawierają linki partnerskie. Jeśli kupisz coś za pośrednictwem jednego z tych linków, możemy zarobić prowizję partnerską.