Pierwsze globalne reklamy Lego dla dorosłych skierowane do sfrustrowanych dorosłych

Lego jest skierowane do sfrustrowanych dorosłych w swojej pierwszej globalnej kampanii skierowanej specjalnie do dorosłych odbiorców, z humorystycznymi reklamami, Które Koncentrują się na korzyściach płynących z budowania klocków.

Kampania “Adults Welcome” zachęca ludzi do skorzystania z klocków Lego, aby pomóc im znaleźć chwilę uważności w ich gorączkowym życiu (podobnie jak, być może, dorośli w ciągu ostatnich kilku lat zwrócili się do kolorowanek jako terapii). Został stworzony na podstawie globalnych badań Grupy Lego, które wykazały, że 91% dorosłych twierdzi, że co najmniej raz w roku doświadcza stresu, 77% sprawdza wiadomości e-mail, gdy nie ma ich w pracy, a 64% martwi się o pracę, nawet gdy ich tam nie ma.

Subskrybuj Ad Age, aby otrzymywać nagradzane wiadomości reklamowe i marketingowe. 

Nowe spoty posiadają slogan ” Find your flow.”Według Lego idea skupia się na” sile rytmicznych, powtarzalnych ruchów budynku Lego, które pomagają dorosłym stworzyć stan skupienia przypominający zen.”Firma oferuje w swoim portfolio ponad 90 produktów skierowanych do osób dorosłych.

Kampania, która została stworzona przez wewnętrzną agencję kreatywną Lego, obejmuje trzy humorystyczne filmy, w których dorosłe postacie po zmaganiu się z frustracjami codziennego życia wykorzystują klocki Lego do relaksu. Widzimy ich zmagających się z irytacjami, takimi jak uderzanie głową o szafkę, znajdowanie gumki, nie zakładanie dopasowanych prześcieradeł lub wyciskanie cytryny w oku. Scenariusze są kompensowane przez narratora w stylu lat 50., który w sposób szczudły informuje o skupieniu i uporządkowaniu życia bohaterów. Kai Kurve z firmy produkcyjnej Hobby helmed reklamy, które posiadają jasną paletę kolorów i mieszają retro i nowoczesne w bardzo stylizowanym świecie.