Ankieta ANA podkreśliła również, co marketerzy uważają za największe wyzwanie dla marketingu LGBTQ+.
Połowa marketerów powołała się na ogólną obawę, że źle przedstawią społeczności LGBTQ+ na ekranie. 44% respondentów wskazało na “ograniczenia budżetowe” jako przyczynę, która uniemożliwia im marketing włączający osoby LGBTQ+, przy czym ten sam odsetek respondentów zwracał również uwagę na obawy dotyczące ich komunikatów pojawiających się w środowiskach bezpiecznych dla marki.
Nieco mniej niż jedna trzecia respondentów wskazywała na “blowback” ze strony konsumentów jako wyzwanie w dążeniu do sprawiedliwej reprezentacji osób LGBTQ+ w swoich reklamach.
Zobacz Przegląd roku 2021 Ad Age tutaj.
I chociaż prawie każdy uczestnik zgodził się, że portrety LGBTQ+ w reklamie stały się bardziej powszechne w ciągu ostatnich trzech lat, 54% uważa również, że zbyt wiele korporacji angażuje się w “pranie tęczy”, które raport opisuje jako “gdy marka rzekomo wspiera społeczność LGBTQ+ i umieszcza Kolory tęczy i/lub obrazy LGBTQ+ w reklamie i produktach w nadziei na zwiększenie sprzedaży LGBTQ+, ale bez namacalnego wysiłku, aby wesprzeć społeczność.”
“Jedną z rzeczy, które możemy zrobić, to zachęcić klientów do podejmowania znaczących działań, poza czerwcem”, powiedziała Ad Age Sarah Garman, dyrektor ds. strategii Grupy Droga5.
Od NFL po Norwegian postal service, marki o różnych kształtach i rozmiarach (i pionach) podjęły w ostatnich latach angażowanie LGBTQ+ poprzez reklamę, a ta integracja jest teraz wymierna. Na przykład mniej niż 2% zgłoszeń reklamowych w Cannes Lions 2019 przedstawiało aktorów LGBTQ+, podczas gdy prawie 10% reklam było włączonych podczas tego letniego wydarzenia.
Raport ANA “LGBTQ + Marketing Inclusion” zawiera również garść zaleceń dla branży reklamowej w ogóle, w jaki sposób poprawić swoją reprezentację i pozycję w społecznościach nieheteroseksualnych, w tym mieć zróżnicowany zakres orientacji seksualnych w zespole marketingowym i współpracować z organizacjami non-profit LGBTQ+.