Najnowsze E-rowery Lime są już dostępne w USA

Po kilku testach na małą skalę w wielu miastach od czasu, gdy Lime ujawniło swój najnowszy e-rower w marcu 2021, firma zaczęła udostępniać Gen4 użytkownikom w USA. Pierwsza partia nowego modelu dotarła do Waszyngtonu.

Największą aktualizacją tym razem jest wymienna bateria, która jest wymienna ze skuterami Gen4,co powinno zarówno zaoszczędzić pieniądze Lime, jak i wzmocnić zrównoważony rozwój, częściowo poprzez zmniejszenie liczby podróży, które muszą odbyć samochody Lime do ładowania. Najnowszy model posiada również mocniejszy silnik niż poprzednie generacje, automatyczną dwustopniową skrzynię biegów, uchwyt na telefon i odnowiony wyświetlacz kierownicy, który pasuje do tego, który znajduje się na hulajnogach Lime. Firma twierdzi, że modułowa konstrukcja powinna zwiększyć użyteczność e-rowerów Gen4 do pięciu lat.

Lime powiedział, że w zeszłym roku zainwestuje 50 milionów dolarów w E-rower Gen4. Miało to na celu przejście na najnowszy model zeszłego lata. Jednakże, poza kilkoma pilotami na małą skalę jesienią, musiała wstrzymać te plany ze względu na problemy z łańcuchem dostaw.

Firma planuje modernizację e-rowerów w miastach, które obecnie obsługują Gen4 i rozszerzyć na kolejne miasta w tym roku. Na razie w Waszyngtonie dostępnych jest 250 E-rowerów Gen4. Lime told TechCrunch planuje zastąpić całą swoją flotę 2500 rowerów elektrycznych w mieście Gen4 do kwietnia. Nowy e-bike powinien trafić do większej liczby miast na całym świecie tej wiosny, w tym do Atlanty i Charleston.

Wszystkie produkty polecane przez Engadget są wybierane przez nasz zespół redakcyjny, niezależnie od naszej firmy macierzystej. Niektóre z naszych historii zawierają linki partnerskie. Jeśli kupisz coś za pośrednictwem jednego z tych linków, możemy zarobić prowizję partnerską.