Logitech prezentuje 60-Litrowe światło świecące dla streamerów

Dobre oświetlenie, które pochlebia tematowi, jest niezbędnym elementem produkcji dla streamerów i twórców wideo w ogóle. Firma Logitech (pod marką Logitech for Creators) wprowadziła na rynek nowe urządzenie oświetleniowe dla streamerów o nazwie Litra Glow, które zapewnia ” naturalny, promienny wygląd we wszystkich odcieniach skóry.” 

Litra Glow zapewnia bezrefleksyjne światło, które ma być delikatne dla oczu i bezpieczne dla całodziennego streamingu. Posiada również technologię Logitech TrueSoft, która obiecuje kinową dokładność kolorów i umożliwia miękkie, pochlebne światło, które najwyraźniej może sprawić, że streamerzy będą wyglądać mniej, cóż, zmęczeni.  

Czy rzeczywiście może zapewnić “promienny” wygląd we wszystkich odcieniach skóry, okaże się. Różne odcienie skóry wymagają różnych podejść do oświetlenia na wideo-na przykład użycie tego samego oświetlenia dla białych aktorów sprawiało, że czarni przez długi czas wyglądali na popielatych lub ledwo widocznych podczas słabo oświetlonych scen w filmach i serialach. Jednym z twórców Logitecha, który opowiedział o blasku litry, jest czarny artysta wizualny i fotograf Aundre Larrow, który kiedyś podzielił się wskazówkami na temat fotografowania ciemniejszych odcieni skóry w artykule napisanym dla Adobe. Larrow said of litra Glow:

“Oświetlenie wyglądało naturalnie. Dobrze wygląda na mojej skórze i działa dla osób o różnych odcieniach skóry, nie wyglądając na wydmuchaną. Ciepłe do schłodzenia jest bardzo dokładne i znalazłem światło, które jest mocne i wystarczająco miękkie, aby używać go samodzielnie.”

Ring lights i streamer lights stały się o wiele bardziej popularne dzięki rozwojowi serwisów streamingowych, takich jak Twitch, ale także dzięki zapewnieniu oświetlenia twórcom na YouTube i TikTok. Elgato oferuje już lampkę pierścieniową i lampkę kluczową dla streamerów, ale są one znacznie droższe niż nowe urządzenie Logitech. 

Firma Logitech zaprojektowała Litra Glow jako funkcję plug-and-play, a streamerzy mogą wybierać spośród pięciu ustawień o różnej jasności i temperaturze barwowej. Jeśli chcą go jeszcze bardziej dostosować, mogą samodzielnie dostosować te ustawienia. Mogą również podłączyć go do oprogramowania Logitech G HUB, aby tworzyć własne ustawienia wstępne i przypisywać je do klawiszy G na klawiaturze lub myszy Logitech G. Blask Litra będzie dostarczany z uchwytem do monitora, który ma regulowaną wysokość, pochylenie i obrót, gdy rozpocznie wysyłkę w tym miesiącu. Będzie on dostępny w Stanach Zjednoczonych, Kanadzie, Australii i wybranych krajach europejskich na stronie internetowej Logitech oraz od Amazon, Adorama i innych sprzedawców detalicznych za 60 USD. 

Wszystkie produkty polecane przez Engadget są wybierane przez nasz zespół redakcyjny, niezależnie od naszej firmy macierzystej. Niektóre z naszych historii zawierają linki partnerskie. Jeśli kupisz coś za pośrednictwem jednego z tych linków, możemy zarobić prowizję partnerską.