Kierowcy Lyft i Kakao mogą wkrótce przyjmować wnioski o jazdę za pośrednictwem Android Auto

Wielu kierowców nie będzie musiało montować telefonów w najbliższej przyszłości. Google współpracuje z Lyft i Kakao Mobility, aby wprowadzić swoje aplikacje sterujące do Android Auto latem tego roku. Jeśli pracujesz dla jednej z usług, akceptujesz przejazdy i poruszasz się po nich bezpośrednio z ekranu dotykowego samochodu. Oczywiście nie pomoże Ci to zbytnio, jeśli jesteś pasażerem, ale da kierowcom znacznie jaśniejszy widok na nadchodzącą trasę.

Korzystanie z bezprzewodowego Androida Auto powinno być znacznie łatwiejsze, jeśli prowadzisz. Motorola wypuszcza na rynek 30 stycznia adapter MA1 o wartości 90 USD, który umożliwia bezproblemowe korzystanie z samochodów, w których Android Auto jest już dostępny.

Dodatki pochodzą wraz z innymi integracjami związanymi z samochodami zaprezentowanymi na targach CES, takimi jak uruchamianie i odblokowywanie samochodów BMW, dostęp do drzwi samochodu UWB z kieszeni i udostępnianie kluczy. Google Assistant car control i YouTube również trafiają do kompatybilnych samochodów Volvo i innych. Chociaż wszystkie plany Google potrwają miesiące, oczywiste jest, że Android ma odegrać ważniejszą rolę w pojazdach-niezależnie od tego, czy siedzisz za kierownicą, czy nie.

Śledź najnowsze wiadomości z targów CES 2022 tutaj.!

Wszystkie produkty polecane przez Engadget są wybierane przez nasz zespół redakcyjny, niezależnie od naszej firmy macierzystej. Niektóre z naszych historii zawierają linki partnerskie. Jeśli kupisz coś za pośrednictwem jednego z tych linków, możemy zarobić prowizję partnerską.