Magic Leap zapewnia startupom opieki zdrowotnej dostęp do nowego zestawu słuchawkowego AR przed wydaniem w połowie 2022 roku

Przed planowanym wydaniem enterprise jeszcze w tym roku, Magic Leap zapewnił grupie firm medycznych wczesny dostęp do zestawu słuchawkowego augmented reality drugiej generacji. Jedna z firm, SentiAR, oferuje oprogramowanie, które pozwala lekarzom zobaczyć model 3D serca pacjenta podczas ich operacji. Inna firma, Brainlab, chce udostępnić swoje oprogramowanie do przeglądania rzeczywistości mieszanej Na Magic Leap 2.

Ten magiczny Skok sprawia, że jego najnowszy sprzęt do noszenia jest dostępny dla cyfrowych startupów opieki zdrowotnej nie jest zaskakujący; CEO Peggy Johnson powiedział, że tak wiele wydarzy się w kwietniu ubiegłego roku. “Rozszerzona rzeczywistość może zmienić opiekę zdrowotną bardziej niż jakakolwiek inna branża, przynajmniej w najbliższej perspektywie”, powiedziała w tym czasie, zauważając również, że firma skupi się na klientach korporacyjnych przy uruchomieniu.

Magic Leap od momentu powstania jest jednym z najbardziej popularnych startupów w Dolinie Krzemowej. W 2019 roku okazało się, że firma sprzedała tylko 6000 sztuk swojego zestawu słuchawkowego Magic Leap one Creator Edition za 2300 dolarów przez pierwsze sześć miesięcy, w których urządzenie było dostępne. Następnie spędził miesiące zwalniając pracowników, zanim inwestycja w wysokości 350 milionów dolarów dała mu nową szansę życia.

Wszystkie produkty polecane przez Engadget są wybierane przez nasz zespół redakcyjny, niezależnie od naszej firmy macierzystej. Niektóre z naszych historii zawierają linki partnerskie. Jeśli kupisz coś za pośrednictwem jednego z tych linków, możemy zarobić prowizję partnerską.