Magnite przejmuje uruchamianie danych odbiorców, zwiększając rozwiązania dotyczące prywatności

Platforma sprzedażowa Magnite nabyła oprogramowanie startup Nth Party, aby wzmocnić swoje rozwiązania dotyczące tożsamości i odbiorców dla kupujących i sprzedających.

Nth Party koncentruje się na opracowywaniu oprogramowania kryptograficznego, które pozwoli firmom udostępniać i analizować dane odbiorców w bezpieczniejszy i bardziej zgodny z prywatnością sposób. Firma została założona w 2019 roku i ma siedzibę w Bostonie.

Ze skutkiem natychmiastowym, zespół Nth Party, składający się z siedmiu pracowników, z których pięciu to inżynierowie, zgłosi się do wiceprezesa Magnite ‘ a, Roberta Lyonsa. Warunki finansowe transakcji nie zostały ujawnione.

W wyniku przejęcia Magnite buduje swoje własne rozwiązania w zakresie danych w ramach przejścia w całej branży od Plików cookie innych firm, które Google planuje wycofać pod koniec 2023 roku.

“Dane odbiorców z pierwszej ręki stają się coraz ważniejsze dla przyszłości reklamy. Doświadczony zespół Nth Party ogromnie przyspieszy nasze dotychczasowe wysiłki w zakresie aktywacji danych”, powiedział Adam Soroca, dyrektor ds. produktu w Magnite.