Maserati poprowadzi zespół Formuły E w 2023 roku

Do siatki Formuły E wkracza trochę włoskiego stylu. Maserati planuje wystawić zespół w serii wyścigów samochodów elektrycznych w 2023 roku, stając się pierwszą marką z kraju, która to zrobi.

Producent po raz pierwszy od ponad sześciu dekad powraca do rywalizacji jednomiejscowej. Maserati prowadził udany zespół Formuły 1 w latach 50., a jego dwumiejscowy MC12 zdobył 14 tytułów w serii samochodów sportowych FIA GT w latach 2004-2010.

Maserati planuje wykorzystać to, czego uczy się na torach Formuły E i wprowadzić to z powrotem do składu Folgore EV. “Poza tym kawałkiem historii, Maserati Formula E będzie naszym laboratorium technologicznym, które przyspieszy rozwój wysokowydajnych zelektryfikowanych układów napędowych i inteligentnego oprogramowania dla naszych sportowych samochodów drogowych”, powiedział Jean-Marc Finot, wiceprezes Stellantis Motorsport.

Producent samochodów wejdzie do Formuły E, gdy seria przeniesie się do samochodu Gen3, jego najlżejszego i najszybszego pojazdu do tej pory. Formuła E i Federation Internationale de l ‘ Automobile (FIA) stwierdziły, że Gen3 będzie najbardziej wydajnym samochodem wyścigowym na świecie. Twierdzą, że EV będzie produkować co najmniej 40 procent energii zużywanej w wyścigu poprzez hamowanie regeneracyjne.

Wszystkie produkty polecane przez Engadget są wybierane przez nasz zespół redakcyjny, niezależnie od naszej firmy macierzystej. Niektóre z naszych historii zawierają linki partnerskie. Jeśli kupisz coś za pośrednictwem jednego z tych linków, możemy zarobić prowizję partnerską.