McDonald ‘ s uruchamia program zwiększający różnorodność franczyzobiorców

Rekrutacja franczyzobiorców, którą McDonald ‘ s ogłosił dziś rano, będzie prowadzona na całym świecie, a podejście będzie dostosowane do rynku, zgodnie z oświadczeniem firmy. Celem jest zwiększenie liczby indywidualnych restauracji należących do ludzi koloru i liczby różnych franczyzobiorców ogółem. Spółka nie wyznaczyła konkretnych celów.

W 2020 roku 29,6% amerykańskich franczyzobiorców identyfikuje się jako Azjatycka, Czarna, Latynoska lub inna niedostatecznie reprezentowana grupa, powiedział McDonald ‘ s. Kobiety stanowiły 28,9% amerykańskich franczyzobiorców.

Aby osiągnąć swoje cele, McDonald ‘s planuje” znacznie rozszerzyć ” działania rekrutacyjne i szkoleniowe franczyzobiorców oraz zwiększyć mentoring dla nowych franczyzobiorców. Firma angażuje również 250 milionów dolarów w USA w ciągu pięciu lat, aby zapewnić alternatywne finansowanie kosztów początkowych dla kwalifikujących się franczyzobiorców. 

“W okresie rekordowych wyników musimy się—jeszcze bardziej—zmierzyć z inwestowaniem w przyszłość” – powiedział Kempczyński w komunikacie. “Dzisiejsze ogłoszenie, aby przyciągnąć franczyzobiorców, którzy reprezentują różnorodne społeczności, którym służymy, jest podstawą tego celu i opiera się na bogatej historii McDonald’ s i dumie z tego, że odzwierciedlamy tych, którym służymy.” 

McDonald ‘ s odmówił udzielenia komuś wywiadu.

Na początku tego roku, McDonald ‘ s powiedział, że będzie wiązać wynagrodzenia executive do celów różnorodności, i ponad dwukrotnie jego amerykańskich inwestycji w różnych firm medialnych własnością. Zobowiązała się również do różnorodności swoich szeregów dostawców.

Zobacz Przegląd roku 2021 Ad Age tutaj.