McDonald ‘ s powinien zwolnić prezesa-mówi Byron Allen w liście do zarządu

Potentat medialny Byron Allen wezwał w piątek Zarząd McDonald ‘ s Corp.do zwolnienia prezesa Chrisa Kempczinskiego w związku z niedawno ujawnionymi uwagami tekstowymi, które wywołały napięcia rasowe w związku ze śmiercią dwójki czarnych dzieci.

Rozmowa kempczinskiego z burmistrzem Chicago Lori Lightfoot w kwietniu podobno obwiniała rodziców Adama Toledo i Jaslyn Adams, przynajmniej częściowo, za ich śmierć. Adams został zastrzelony przez bandytę podczas siedzenia w samochodzie w McDonald ‘ s drive-thru w Chicago w kwietniu. Toledo został zabity przez policjanta z Chicago w marcu.

Wymiana wyszła na jaw dzięki żądaniu ustawy o wolności informacji złożonemu przez Michaela Kesslera i Lucy Parsons Labs z Vancouver. Kempczinski przeprosił pracowników McDonald ‘ s za swoje uwagi, mówiąc: “kiedy to pisałem, myślałem przez obiektyw jako rodzic i zareagowałem instynktownie. Ale nie przeszedłem w sytuacji rodziny Adama czy Jaslyna i tak wielu innych, którzy stoją w obliczu zupełnie innej rzeczywistości.”

McDonald ‘ s nie odpowiedział od razu na prośbę o komentarz w sprawie wezwania Allena do zwolnienia Kempczyńskiego.

Allen i McDonald ‘ s zaplątali się w przeszłości. W maju Allen złożył pozew o 10 miliardów dolarów, twierdząc, że firma celowo dyskryminowała jego firmę Entertainment Studios i jej grupę pogodową poprzez ” wzorzec rasowych stereotypów i odmowy zawarcia umowy.”