Meta debiutuje pierwszą kampanią marki od zmiany nazwy z Facebooka

Po firmowej zmianie marki na Meta w zeszłym tygodniu, firma znana wcześniej jako Facebook zadebiutowała dziś swoją pierwszą kampanią marki, która przyjmuje nieoczekiwanie proste podejście, aby zilustrować ambitne cele, jakie stawia sobie metaverse-klasyczny obraz 2D.  

Subskrybuj Ad Age, aby otrzymywać najnowsze wiadomości reklamowe i marketingowe. 

Akcja reklamy rozgrywa się w muzeum, gdzie grupa studentów sztuki przygląda się tętniącej życiem scenie dżungli pracy francuskiego artysty Henri Rousseau z 1908 roku “walka tygrysa z bawołem.”Gdy uczniowie przyglądają się bliżej i bliżej, stworzenia wewnątrz ożywają, przyciągając widzów do ich liściastego otoczenia, gdzie odkrywają więcej flory i fauny poza powierzchnią obrazu 2D.

Tygrys na obrazie spogląda w górę i ogłasza:” to jest wymiar wyobraźni”, głosem uderzająco podobnym do Roda Serlinga z “Strefy Mroku”.”Tukany, węże, mandryle, flamingi i grona bananów zaczynają tańczyć, gdy młodzi obserwatorzy zostają wciągnięci dalej, odbijając się i przytakując do muzyki. “To będzie zabawa”, czytamy na końcu, a oryginalny znak towarowy Facebooka, wraz z logo jego pakietu produktów, spotykają się, aby ujawnić nowy meta branding.