Meta planuje podobno fizyczne sklepy, aby zaprezentować swoje produkty

Firma znana wcześniej jako Facebook omawia możliwość otwarcia sklepów detalicznych na długo przed zmianą marki na Meta, zgodnie z The New York Times. Podobno rozmowy o otwarciu sklepów stacjonarnych rozpoczęły się w zeszłym roku, choć nic nie zostało sfinalizowane, a projekt może jeszcze skończyć się złomowaniem. Jeśli jednak meta otworzy fizyczne punkty sprzedaży, będą one podobno bardziej podobne do sklepów z doświadczeniami wprowadzających ludzi do urządzeń opracowanych przez dział Reality Labs, a nie wprost sklepów detalicznych.

Wśród tych urządzeń znajdują się Słuchawki wirtualnej rzeczywistości Oculus Quest (wkrótce Meta Quest) i gadżety portalu, które zostały zaprojektowane głównie do wideorozmów. W sklepach można było również zaprezentować inteligentne okulary rozszerzonej rzeczywistości zwane historiami, które Facebook opracował z Ray-Ban. Na podstawie dokumentów The Times saw, celem Meta jest wzbudzenie “ciekawości” i “bliskości” ze sklepami, a także zapewnienie klientom przyjaznej atmosfery, w której mogą odbyć “podróż bez wyroku” podczas eksperymentowania z zestawami słuchawkowymi.

Te same dokumenty pokazują, że Meta wyobraża sobie sklepy o nowoczesnej, minimalistycznej estetyce i subtelnym brandingu. Facebook facebook facebook, facebook Commons, Facebook Innovations, Facebook Reality Store i From Facebook. Ostatecznie osiadł na Facebook Store, ale to najprawdopodobniej się zmieni teraz, gdy firma została przemianowana.

Jeśli Meta przeforsuje ten plan, jej pierwszy sklep detaliczny / sklep z doświadczeniami będzie zlokalizowany w Burlingame w Kalifornii, gdzie znajduje się biuro Reality Labs. The Times mówi, że projekt mógłby ostatecznie objąć cały świat lokalizacjami w różnych krajach i regionach.

Wszystkie produkty polecane przez Engadget są wybierane przez nasz zespół redakcyjny, niezależnie od naszej firmy macierzystej. Niektóre z naszych historii zawierają linki partnerskie. Jeśli kupisz coś za pośrednictwem jednego z tych linków, możemy zarobić prowizję partnerską.