Meta próbuje znaleźć ludzi, którzy stworzyli więcej niż witryny phishingowe 39,000

Meta podejmuje działania prawne mające na celu zakłócenie kampanii phishingowej na dużą skalę. W poniedziałek Facebook, Instagram i WhatsApp złożyli federalny pozew, aby “odkryć tożsamość” grupy osób, które stworzyły ponad 39 000 stron internetowych zaprojektowanych w celu oszukania użytkowników Facebooka, Instagrama i WhatsApp do wykrztuszenia swoich danych logowania.

Firma twierdzi, że oszuści korzystali z usługi relay Ngrok, aby przekierowywać ludzi na swoje strony internetowe w sposób, który pozwolił im ukryć swoje działania. “Pozwoliło im to ukryć prawdziwą lokalizację witryn phishingowych oraz tożsamość ich dostawców hostingu online i oskarżonych” – powiedziała Meta. Począwszy od marca ubiegłego roku firma rozpoczęła współpracę z serwisem relay, aby zawiesić “tysiące” adresów URL powiązanych z kampanią.

To nie pierwszy raz wykorzystuje groźbę działań prawnych, aby spróbować powstrzymać kampanię phishingową. W 2019 i 2020 roku firma złożyła pozwy przeciwko OnlineNIC i Namecheap, dwóm rejestratorom nazw domen, które pozwoliły cybersquatterom domagać się domen takich jak instagrambusinesshelp.com i whatsappdownload.miejsce. Jednak skala tej kampanii wydaje się przyćmić te włączone przez internet i Namecheap. Kiedy Meta pozwała tę ostatnią firmę w 2020, powiedziała, że zarejestrowała 45 domen, które zostały wyraźnie stworzone, aby zmylić ludzi.

Wszystkie produkty polecane przez Engadget są wybierane przez nasz zespół redakcyjny, niezależnie od naszej firmy macierzystej. Niektóre z naszych historii zawierają linki partnerskie. Jeśli kupisz coś za pośrednictwem jednego z tych linków, możemy zarobić prowizję partnerską.