Nowe Centrum prywatności meta wyjaśnia, w jaki sposób firma zajmuje się zbieraniem danych

Meta ogłosiła nowe Centrum prywatności, które zapewnia użytkownikom informacje na temat gromadzenia danych, udostępniania, bezpieczeństwa, wykorzystania danych i reklam. Centrum Facebooka i Instagrama zawiera szczegółowe informacje na temat podejścia do prywatności w aplikacjach takich jak Facebook i Instagram, zasady dotyczące danych oraz sposoby korzystania z wielu ustawień prywatności i zabezpieczeń.

Użytkownicy mogą dowiedzieć się, jak skonfigurować uwierzytelnianie dwuskładnikowe, uzyskać jasność, kto może zobaczyć ich posty, jakie rodzaje danych gromadzi Meta, w jaki sposób wykorzystuje te informacje i wiele więcej.

Na początku Centrum prywatności jest dostępne tylko dla niewielkiej liczby użytkowników Facebooka w USA na komputerach. Planuje wdrożyć go do większej liczby aplikacji i osób w nadchodzących miesiącach. Jeśli masz dostęp, Możesz znaleźć Centrum prywatności w sekcji Ustawienia i prywatność. Meta będzie oferować inne sposoby dostępu do niej w przyszłości. Planuje zaktualizować Centrum prywatności O Więcej sekcji i kontroli.

Meta dodała kilka aktualizacji dotyczących bezpieczeństwa i / lub prywatności w swoich aplikacjach w ciągu ostatniego roku. Śledzenie wszystkiego może być trudne, więc ustanowienie jednego koncentratora, aby szczegółowo opisać wszystkie te funkcje, powinno być użyteczne. Na przykład Instagram zaczął wymagać od ludzi dzielenia się swoimi urodzinami w ramach starań, aby chronić młodszych użytkowników przed “wrażliwymi” treściami. We wrześniu WhatsApp dodał szyfrowanie end-to-end dla kopii zapasowych czatu.

Wszystkie produkty polecane przez Engadget są wybierane przez nasz zespół redakcyjny, niezależnie od naszej firmy macierzystej. Niektóre z naszych historii zawierają linki partnerskie. Jeśli kupisz coś za pośrednictwem jednego z tych linków, możemy zarobić prowizję partnerską.