Miami głosuje za zakończeniem programu pilotażowego skutera elektrycznego

Będąc domem dla większości skuterów elektrycznych w USA, Miami odwraca się plecami do pojazdów z mikromobilnością. Na Miami Herald, komisarze miasta przegłosowali w czwartek zakończenie wieloletniego programu pilotażowego, który pozwolił firmom takim jak Bird i Lime na prowadzenie wspólnych wypożyczalni skuterów w centrum miasta. Firmy te mają teraz czas do 17: 00 w piątek, 19 listopada, aby odebrać swoje skutery elektryczne. Jeśli nie zastosują się na czas, Miasto skonfiskuje Pojazdy.

– Zamykamy go-powiedział komisarzowi Alex Díaz de la Portilla. “To jest to.”Podobnie jak w wielu innych miastach w USA i innych częściach świata, skutery elektryczne były źródłem kontrowersji w Miami. Zwolennicy twierdzili, że są skutecznym rozwiązaniem dla ostatniej mili podróży, podczas gdy krytycy twierdzili, że uczynili chodniki miejskie niebezpiecznymi. To właśnie ten ostatni punkt widzenia wpłynął na głosowanie komisji.

“Na Biscayne Boulevard, o każdej porze dnia, można zobaczyć dzieci na tych skuterach”, powiedział komisarz Díaz de la Portilla. “To jest wypadek, który czeka, aby się wydarzyć.”Ken Russell, samotny komisarz, który głosował przeciwko zakończeniu programu, wskazał, że był on generatorem Dochodów dla miasta. Miami zarobiło około 2,4 miliona dolarów dzięki programowi pilotażowemu i wykorzystało te pieniądze na sfinansowanie nowych ścieżek rowerowych.

Głosowanie zaskoczyło producentów skuterów. “Jesteśmy bardzo rozczarowani pospiesznymi i krótkowzrocznymi działaniami Komisji, które mają na celu zakończenie programu skuterów, odebranie bezpiecznej i popularnej opcji transportu, z której korzystają tysiące mieszkańców Miami codziennie, i wyrzucenie dziesiątek pracowników z pracy na tydzień przed Świętem Dziękczynienia”, powiedziała Caroline Samponaro, wiceprezes ds. polityki transportu, rowerów i skuterów w Lyft, w oświadczeniu udostępnionym Engadget.

Jako Miami Herald jest szansa, że skutery wrócą do Miami. Pracownicy miasta opracowują zasady, które pozwolą firmom wynajmującym ubiegać się o umowę na prowadzenie działalności w mieście w ramach stałego programu. Ale biorąc pod uwagę fakt, że Komisja miasta Miami musiałaby głosować, aby zatwierdzić taki program, nie jest jasne, czy jest wystarczające poparcie.

Wszystkie produkty polecane przez Engadget są wybierane przez nasz zespół redakcyjny, niezależnie od naszej firmy macierzystej. Niektóre z naszych historii zawierają linki partnerskie. Jeśli kupisz coś za pośrednictwem jednego z tych linków, możemy zarobić prowizję partnerską.