Michael Roth ustępuje jako szef międzypaństwowy

Michael Roth (poniżej) przechodzi na emeryturę jako prezes wykonawczy Interpublic (IPG) po prawie 20 latach w tym, co było kiedyś bardzo gorącym miejscem, ponieważ Interpublic, pierwotna spółka holdingowa ad, zmagała się z wszelkimi problemami.

Rok temu przekazał funkcję prezesa długoletniemu zastępcy Philippe ‘a Krakowsky’ ego. Od tego czasu IPG wyprzedził swoich rówieśników pod względem wzrostu organicznego i znacznie zmniejszył lukę na swoim dużym amerykańskim rywalu Omnicom.

Roth, 76 lat, mówi: “mój czas jako prezesa i dyrektora generalnego IPG był ogromnym przywilejem . Jestem najbardziej dumny z pracy, jaką wykonaliśmy, aby pomóc rzucić światło na sprawiedliwość i integrację, a także być przedsiębiorstwem opartym na wartościach i celach.

“Pod względem operacyjnym ewoluowaliśmy, aby zaspokoić potrzeby branży, która jest nie tylko kreatywna, ale także coraz bardziej związana z cyfryzacją i danymi.”

“Philippe (Krakowsky) był kluczowy w wysiłkach zmierzających do rozwoju firmy na wszystkich tych frontach, współpracując ze mną i zarządem, aby zbudować współczesną organizację, która świadczy wysokiej jakości usługi dla marketerów. Nasi klienci, ludzie i udziałowcy są w bardzo dobrych rękach.”

Ostatnim dużym zakładem Rotha było przejęcie firmy Acxiom o wartości 2,2 mld USD, która wydaje się być całkiem bezproblemowa. IPG rozwijało się prawdopodobnie dzięki swojej prostszej strukturze, zbudowanej głównie wokół agencji kreatywnych McCann i FCB oraz sklepów z mediami UM i Initiative, chociaż jest właścicielem wielu innych firm. Stworzyła również silny ślad w technologii cyfrowej z R / GA.

Roth, jako miły człowiek, zasłużył na swój czas na polu golfowym. IPG powołuje obecnie przewodniczącego niewykonawczego do współpracy z Krakowskim.