Microsoft wreszcie aktualizuje oryginalny Surface Duo do Androida 11

Microsoft w końcu aktualizuje oryginalny duet Surface… relatywnie rzecz biorąc. Jako 9to5Google uwagi, firma w końcu wydała długo obiecaną (i późną) aktualizację Androida 11 dla smartfona z dwoma ekranami. Nowszy system operacyjny jest oczywiście główną atrakcją, ale znajdziesz również wiele ulepszeń specyficznych dla Surface Duo.

Od teraz możesz grać w gry Xbox Game Pass cloud za pomocą kontrolera ekranowego. OneDrive ma również “ulepszony” interfejs dual-screen do przeglądania i edycji zdjęć. Istnieją zmienione szuflady aplikacji i folderów z lepszą obsługą przeciągania i upuszczania, podczas gdy widżety Microsoft feed I Start otrzymały aktualizacje. Surface Duo może automatycznie rozciągać poszczególne aplikacje na obu ekranach i ustawiać preferencje odbierania połączeń telefonicznych po złożeniu urządzenia. A jeśli wolisz odręczne notatki, możesz kliknąć górny przycisk sparowanego pióra Slim Pen 2, aby otworzyć OneNote.

Aktualizacja będzie prawdopodobnie mile widziana, jeśli masz dość życia z Androidem 10 przez ponad rok. W tym samym czasie zrozumiemy, jeśli nadal będzie boleć. Android 12 jest już dostępny na innych telefonach od tygodni, aw niektórych przypadkach miesięcy-nadal jesteś w tyle, nawet jeśli różnica się zmniejszyła. Chociaż jest to zrozumiałe, że aktualizacje dla takiego unikalnego telefonu zajęłyby dłużej, nie będzie to dużym pocieszeniem, jeśli miałeś nadzieję na rozsądną aktualność. 

Wszystkie produkty polecane przez Engadget są wybierane przez nasz zespół redakcyjny, niezależnie od naszej firmy macierzystej. Niektóre z naszych historii zawierają linki partnerskie. Jeśli kupisz coś za pośrednictwem jednego z tych linków, możemy zarobić prowizję partnerską.