Microsoft naprawił błąd Teams, który uniemożliwiał połączenia 911 na Androidzie

Jeśli używasz telefonu z Androidem, będziesz chciał szybko zaktualizować Microsoft Teams. Według dawnych XDA redaktor naczelny Mishaal Rahman, Microsoft naprawił błąd Teams, który doprowadził do nieudanych połączeń 911 na urządzeniach korzystających z Androida 10 lub nowszego. Użytkownik Reddita KitchenPicture5849 odkrył, że zainstalowanie zespołów, ale nie zalogowanie się, zapobiegnie połączeniom alarmowym. Telefon powiedziałby, że połączenie było aktywne i zadzwonił raz, ale nigdy poprawnie nie zainicjował połączenia-dzienniki połączeń nic nie pokazują.

Rahman i przyjaciel Kuba Wojciechowski wskazali przyczynę. Podczas gdy wszystkie aplikacje wywołujące na Androida będą próbowały utworzyć instancję klasy PhoneAccount w systemie operacyjnym, Teams tworzyło instancje za każdym razem, gdy użytkownik uruchamiał aplikację “na zimno” — co zwiększało szanse na problem sortowania, który uniemożliwiał nawiązywanie połączeń.

Google rozmawiał z użytkownikiem Reddit i ujawnił, że zarówno firma, jak i Microsoft planują poprawki. Oprócz poprawki Microsoftu, Google dostarcza aktualizację platformy Android w styczniu 4th, która powinna rozwiązać swoją stronę problemu. Możesz usuwać i ponownie instalować zespoły, aby usunąć nadmiar wystąpień konta PhoneAccount, a pozostanie zalogowanym powinno zapobiec wszelkim nieszczęśliwym wypadkom.

Google powiedział, że dotyczy to tylko ” małej liczby urządzeń.”Problemem była jednak dotkliwość. To mogło uniemożliwić komuś wykonanie ratującego życie telefonu bez własnej winy.

Wszystkie produkty polecane przez Engadget są wybierane przez nasz zespół redakcyjny, niezależnie od naszej firmy macierzystej. Niektóre z naszych historii zawierają linki partnerskie. Jeśli kupisz coś za pośrednictwem jednego z tych linków, możemy zarobić prowizję partnerską.