Microsoft kupuje Activision Blizzard za 68,7 mld dolarów

Microsoft właśnie złożył jedną z największych ofert na studio gier. Firma ogłosiła plany przejęcia Activision Blizzard za 95 dolarów za akcję, wyceniając transakcję gotówkową na ogromne 68,7 miliarda dolarów. Umowa uczyniłaby połączoną jednostkę “trzecią co do wielkości” firmą gier pod względem przychodów, według Microsoftu, i umieściłaby tytuły takie jak Call of Duty, World of Warcraft oraz Candy Crush pod skrzydłami firmy. Microsoft planuje dodanie gier Activision Blizzard do Game Pass w ramach umowy.

Gier mobilnych jest również istotnym czynnikiem w przejęciu, Microsoft powiedział. Oprócz gier na telefon King ‘ s phone W Biznes Microsoftu, zakup zapowiada wprowadzenie takich franczyz jak Halo oraz Warcraft do większej liczby urządzeń.

Wykup ma się zakończyć w fiskalnym 2023 roku Microsoftu (nie później niż w czerwcu 2023 roku), jeśli regulatorzy i akcjonariusze Activision Blizzard zaalarmują ruch. Zarząd obu firm już zatwierdził umowę.

Choć wieści o przejęciu Activision Blizzard wciąż jest uwikłany w skandal dotyczący niewłaściwego zachowania, nie należy spodziewać się znaczących zmian w przywództwie. Bobby Kotick pozostanie CEO Activision Blizzard pomimo wezwań do jego rezygnacji. teraz zgłosi się do szefa Microsoftu, Phila Spencera. Osobno jednak Wall Street Journal donosi, że Kotick odejdzie wkrótce po zakończeniu transakcji, ruch, który nie byłby nieoczekiwany, biorąc pod uwagę, że Spencer będzie przewodził wysiłkom Microsoftu w zakresie gier. W liście firmowym Kotick opisał ruch Microsoftu jako szansę na “dalsze wzmocnienie” kultury pracy Activision Blizzard i “wyznaczenie nowego standardu” integracji. Nie przedstawił konkretnych planów reform, ale powiedział, że po zakończeniu Unii nastąpią” minimalne zmiany ” w liczbach kadrowych.

Jeśli posunie się do przodu, fuzja pomoże Microsoft konkurować z ciężkimi Tencent i Sony, które oba zostały na zakup sprees w ostatnich miesiącach. Kotick zauważył również, że pomaga to jego firmie lepiej konkurować, gdy metaverse gaming zyskuje na znaczeniu. W tym świetle może to być tak samo kwestia zabezpieczenia firmy na przyszłość, jak cokolwiek innego.

Pozostaje jednak kilka poważnych pytań. Microsoft nie powiedział, ile gier Activision Blizzard będzie dostępnych wyłącznie na konsolach Xbox, ani na komputerach z systemem Windows. Nie jest również jasne, w jaki sposób Microsoft może wpłynąć na rozwój kluczowych franczyz. Nie jest pewne, czy Microsoft zablokuje Call of Duty w niedalekiej przyszłości na konsolę Xbox pojawią się jednak inne gigantyczne gry — sprzedaż PlayStation stanowi dużą część przychodów Activision Blizzard, a porzucenie tej platformy znacznie zmniejszyłoby siłę przebicia firmy w branży gier.

List prezesa Bobby ‘ ego Koticka do pracowników Activision Blizzard jest poniżej:

Drużynowo,

Dziś jest niesamowicie ekscytujący dzień. Kontynuując naszą podróż, aby łączyć i angażować świat za pośrednictwem epic entertainment, w końcu zrobimy to jako część firmy Microsoft. Jestem pewien, że nasz niesamowity talent i niezwykłe gry w połączeniu z naszym wspólnym zaangażowaniem w najlepsze miejsce pracy pozwolą nam rozwijać się w coraz bardziej konkurencyjnym wyścigu o przywództwo w miarę rozwoju gier w metaverse.

Jak tu dotarliśmy i dokąd zmierzamy

Kiedy zastanowisz się nad tym, co razem zbudowaliśmy, mamy z czego być dumni. Przez ostatnie 31 lat, stale shaped gaming poprzez nasze zaangażowanie w dostarczanie radości,zabawy i dreszczyku emocji.

Przekształciliśmy gry w doświadczenia społecznościowe i umożliwiliśmy graczom znalezienie celu i sensu poprzez najbardziej angażującą formę rozrywki-Nasze gry. W ten sposób stworzyliśmy i bawiliśmy społeczności setek milionów graczy.

Kolejnym krokiem jest połączenie tych społeczności. Facebook, Google, Tencent, NetEase, Amazon, Apple, Sony, Disney – i wiele innych – mają ambicje do własnych gier i inicjatyw metaverse. Ugruntowani i wschodzący konkurenci widzą szansę na wirtualne światy wypełnione profesjonalnie produkowanymi treściami, treściami generowanymi przez użytkowników i bogatymi powiązaniami społecznościowymi.

Nasz talent i nasze gry są ważnymi elementami budowy bogatego metawersu. Zawsze przyciągaliśmy najlepszych twórców gier i tworzyliśmy najlepsze gry, wykorzystując okazję z pasją, inspiracją, skupieniem i determinacją.

Partnerstwo definiujące przyszłość

Ponieważ inwestycje w przetwarzanie w chmurze, sztuczną inteligencję i uczenie maszynowe, analitykę danych oraz interfejs użytkownika i funkcje doświadczenia stają się coraz bardziej konkurencyjne, wierzymy, że to partnerstwo pozwoli lepiej realizować nasze ambicje.

Rozważając potencjalnych partnerów, wszystkie drogi ostatecznie prowadzą do Microsoftu. Podobnie jak my, od dawna tworzą gry. Microsoft już dystrybuował gry do setek milionów komputerów i urządzeń komputerowych na świecie i ma technologie i innowacje, które będą wspierać nową generację gier.

Microsoft będzie również wspierać naszą drogę do dalszego wzmacniania naszej kultury. Satya Nadella, CEO Microsoftu, z pasją opowiada się za troską jako walutą przywództwa. Inspirowanie ludzi poprzez empatię jest silnym motywatorem, który przyjmujemy, odnawiając nasze postanowienie – i w pracy, którą obecnie wykonujemy-aby ustanowić nowy standard dla przyjaznej i integracyjnej kultury pracy.

Co ważne, Microsoft chce ciebie-twojego talentu, kreatywności i poświęcenia dla siebie nawzajem. Sukces Activision Blizzard na przestrzeni lat można bezpośrednio przypisać każdemu z was. Firma Microsoft uznaje przywiązanie do doskonałości i kreatywnej niezależności, które nas wyróżnia, i przewidujemy minimalne zmiany dla naszych pracowników po zamknięciu transakcji. Różnorodne działania firmy Microsoft zapewnią nam dostęp do cennej wiedzy, technologii i narzędzi oraz zapewnią jeszcze większe możliwości uczenia się i rozwoju.

Żadna kultura organizacji, w tym nasza, nie jest bez potrzeby ulepszania, a dzięki waszemu wkładowi robimy postępy w ulepszaniu naszej. Moim zobowiązaniem jest kontynuowanie rozwoju naszej kultury, aby po zamknięciu Microsoft nabył wzorowe miejsce pracy.

Co dalej

Takie transakcje mogą zająć dużo czasu. Dopóki nie otrzymamy wszystkich niezbędnych zgód regulacyjnych i innych zwyczajowych warunków zamknięcia zostaną spełnione, które spodziewamy się kiedyś w roku fiskalnym Microsoft 2023 kończącym się 30 czerwca 2023 r., będziemy nadal działać całkowicie autonomicznie. Będę nadal pełnił funkcję dyrektora generalnego z taką samą pasją i entuzjazmem, jakie miałem, gdy rozpocząłem tę niesamowitą podróż w 1991 roku.

Oczywiście, to ogłoszenie spowoduje tak wiele pytań. Będziemy organizować liczne fora i wydarzenia, aby upewnić się, że wrozwiąż swoje obawy.

Jestem niesamowicie dumny z tej firmy, Ciebie i naszej wspólnej pracy. Teraz przechodzimy do następnego rozdziału i nieskończonych możliwości, jakie daje nam ta transakcja. Nie mógłbym być bardziej wdzięczny za Twoje wysiłki, skupienie i poświęcenie na łączenie świata poprzez radość i zabawę.

Z wdzięcznością,

Bobby

Wszystkie produkty polecane przez Engadget są wybierane przez nasz zespół redakcyjny, niezależnie od naszej firmy macierzystej. Niektóre z naszych historii zawierają linki partnerskie. Jeśli kupisz coś za pośrednictwem jednego z tych linków, możemy zarobić prowizję partnerską.