Microsoft zwiększa tempo wdrażania systemu Windows 11

Jeśli cierpliwie czekałeś na zainstalowanie systemu Windows 11 na swoim komputerze, Microsoft ma dobrą wiadomość. Firma ogłosiła dziś, że zwiększa tempo wdrażania systemu operacyjnego i udostępnia go szerzej. Pod warunkiem, że w systemie działa wersja 2004 lub nowsza systemu Windows 10 i niedawno zainstalowano aktualizację serwisową Microsoft z 14 września 2021 r., możesz teraz uaktualnić bezpośrednio do systemu Windows 11.

Jeśli planujesz na razie kontynuować korzystanie z systemu Windows 10. Firma ogłosiła również dzisiaj, że rozpoczęła wdrażanie aktualizacji systemu operacyjnego z listopada 2021 roku. Patrząc w przyszłość, Microsoft planuje przenieść System Windows 10 do corocznej aktualizacji funkcji, dostosowując go do systemu Windows 11.

Podobnie jak wcześniej, Microsoft nie zaleca instalowania systemu Windows 11 na urządzeniu, które nie spełnia wymagań systemowych — chociaż nadal możesz to zrobić. Jedną rzeczą, o której należy pamiętać, jest to, że możesz nie otrzymywać aktualizacji na komputerze z nieobsługiwanym procesorem. Kiedy Microsoft po raz pierwszy wydał Windows 11 w październiku 4th, firma powiedziała, że oczekuje, że zaoferuje aktualizację dla wszystkich kwalifikujących się urządzeń do połowy 2022 roku.

Wszystkie produkty polecane przez Engadget są wybierane przez nasz zespół redakcyjny, niezależnie od naszej firmy macierzystej. Niektóre z naszych historii zawierają linki partnerskie. Jeśli kupisz coś za pośrednictwem jednego z tych linków, możemy zarobić prowizję partnerską.