Aplikacja Microsoft OneDrive przestanie synchronizować się z Windows 7 i 8 1 marca 2022 r

Microsoft próbuje nakłonić więcej osób do nowszych wersji systemu Windows. Jako Thurott raporty, Microsoft ostrzegł, że aplikacja komputerowa OneDrive przestanie synchronizować się z osobistymi komputerami z systemem Windows 7, 8 i 8.1 1 marca 2022 r. Oprogramowanie nie będzie już otrzymywać aktualizacji od 1 stycznia. Nadal możesz korzystać z internetu do ręcznego przesyłania plików, ale jest to wyraźnie kłopotliwe, jeśli rutynowo uzyskujesz dostęp do plików w chmurze ze starszego komputera.

Klienci biznesowi też nie będą mieli ulgi. Microsoft wiąże korporacyjną obsługę OneDrive z cyklem Windows dla odpowiednich maszyn. Użytkownicy Windows 7 i 8.1 workplace będą mieli czas do 10 stycznia 2023 r. (koniec rozszerzonego wsparcia dla obu platform), podczas gdy użytkownicy Windows 8 już nie mają szczęścia.

Firma nie wstydziła się swojego rozumowania. Pomoże to “skupić zasoby”na nowszych platformach i technologiach Windows, według programistów OneDrive. Innymi słowy, Microsoft naprawdę chce uaktualnić do systemu Windows 10 lub Windows 11.

To nie jest całkowicie nieoczekiwany ruch. Microsoft od dawna miał problemy z przekonaniem niektórych klientów do aktualizacji do nowszych wersji systemu Windows, do tego stopnia, że firmy i rządy wolałyby płacić za specjalne umowy wsparcia niż aktualizować. To oczywiście szkodzi dolnej linii Microsoftu, ale stwarza również ryzyko dla bezpieczeństwa-WannaCry wykorzystał organizacje korzystające z przestarzałych wersji systemu Windows. Nowa polityka OneDrive może skłonić niektórych użytkowników do instalowania nowszych wersji systemu Windows, nawet jeśli są zadowoleni ze starego systemu operacyjnego.

Wszystkie produkty polecane przez Engadget są wybierane przez nasz zespół redakcyjny, niezależnie od naszej firmy macierzystej. Niektóre z naszych historii zawierają linki partnerskie. Jeśli kupisz coś za pośrednictwem jednego z tych linków, możemy zarobić prowizję partnerską.