Microsoft otwiera przegląd stron trzecich w sprawie swoich zasad nękania i dyskryminacji

Microsoft zatrudnił zewnętrzną firmę prawniczą do przeglądu jej polityki dotyczącej molestowania seksualnego i dyskryminacji ze względu na płeć, The Verge zgłosiła. W ramach tego, raport końcowy podsumuje wyniki dochodzenia w sprawie molestowania seksualnego przeciwko kierownictwu i zarządowi firmy, w tym byłemu CEO Billowi Gatesowi. 

Raport “doprowadzi do publicznego opublikowania raportu dotyczącego przejrzystości oceniającego skuteczność polityki molestowania seksualnego i dyskryminacji ze względu na płeć w miejscu pracy, szkoleń i powiązanych polityk”, powiedział Microsoft w komunikacie prasowym. Będzie również “oceniać kroki, które zostały podjęte w celu pociągnięcia pracowników, w tym kadry kierowniczej, do odpowiedzialności za molestowanie seksualne lub dyskryminację ze względu na płeć”, a także obejmować liczbę zbadanych spraw o molestowanie seksualne i ich rozwiązywanie. 

[Raport] doprowadzi do publicznego opublikowania raportu dotyczącego przejrzystości oceniającego skuteczność polityki firmy w zakresie molestowania seksualnego i dyskryminacji ze względu na płeć, szkoleń i powiązanych polityk. Będzie to obejmować przegląd obaw zgłoszonych przez pracowników w 2019 r.w wątku e-mail” potrzebujący pomocy”, kroki podjęte przez firmę w celu odpowiedzi na te obawy oraz dodatkowe kroki, które mogłyby jeszcze bardziej wzmocnić te zabezpieczenia. Przegląd obejmie również analizę polityk, praktyk i zobowiązań mających na celu stworzenie bezpiecznego środowiska pracy sprzyjającego włączeniu społecznemu.

Microsoft planował ujawnić, w jaki sposób wdraża politykę molestowania seksualnego i dyskryminacji ze względu na płeć, a kluczowym żądaniem było ujawnienie dochodzeń na poziomie wykonawczym. Jednak pod koniec ubiegłego roku akcjonariusze Microsoftu zmusili firmę do napisania rocznego raportu opisującego, w jaki sposób radzi sobie z przypadkami molestowania seksualnego w firmie. 

Przegląd zostanie przeprowadzony przez firmę prawniczą Arent Fox i zajmie się zarzutami dyskryminacji i molestowania wynikającymi z wewnętrznego łańcucha poczty e-mail firmy Microsoft w 2019 roku. W ponad 90 stronach e-maili pracownice twierdziły, że były nękane i odmawiały awansu i podwyżek płac, między innymi. Ponadto skarżą się, że menedżerowie i dział HR firmy w wielu przypadkach nie podjęli żadnych działań. Microsoft został również oskarżony o 238 przypadków dyskryminacji ze względu na płeć lub molestowania seksualnego w 2018 roku. 

Podczas gdy zarząd oceni poprzednie śledztwo przeciwko Gatesowi, nie będzie ponownie badać romansu, który miał miejsce w 2000 roku. Gates zrezygnował z zarządu Microsoftu na początku marca 2020 roku, podobno przed zakończeniem śledztwa.

“Jesteśmy zobowiązani nie tylko do przeglądu raportu, ale uczenia się na podstawie oceny, abyśmy mogli nadal ulepszać doświadczenia naszych pracowników”, powiedziała Satya Nadella, dyrektor generalny Microsoft. “Przyjmuję ten kompleksowy przegląd jako okazję do dalszego doskonalenia.”

Wszystkie produkty polecane przez Engadget są wybierane przez nasz zespół redakcyjny, niezależnie od naszej firmy macierzystej. Niektóre z naszych historii zawierają linki partnerskie. Jeśli kupisz coś za pośrednictwem jednego z tych linków, możemy zarobić prowizję partnerską.