19,7 mld dolarów przejęcia Nuance Microsoftu zdobywa zgodę UE

Komisja Europejska zatwierdziła ofertę Microsoftu za 19,7 mld dolarów na zakup Nuance Communications. Regulator powiedział we wtorek, że proponowane przejęcie “nie wzbudzi obaw o konkurencję” w Unii Europejskiej. Analizując ofertę, okazało się, że ” Microsoft i Nuance oferują bardzo różne produkty.”Ponadto uważa, że w przyszłości firma będzie nadal borykać się z “silną” konkurencją ze strony innych firm.

Do dziś zarówno USA, jak i Australia podpisały umowę zakupu, ale nie jest to jeszcze załatwione. 13 grudnia brytyjski Urząd ds. konkurencji i rynków poinformował, że zbada transakcję. Ponieważ regulator akceptuje publiczne komentarze do 10 stycznia 2022 r., jest mało prawdopodobne, że transakcja zakończy się do końca 2021 r., Jak powiedział Microsoft, gdy po raz pierwszy ogłosił zamiar zakupu Nuance. 

Wszystkie produkty polecane przez Engadget są wybierane przez nasz zespół redakcyjny, niezależnie od naszej firmy macierzystej. Niektóre z naszych historii zawierają linki partnerskie. Jeśli kupisz coś za pośrednictwem jednego z tych linków, możemy zarobić prowizję partnerską.