Zyski Microsoftu wzrosły o 21 procent dzięki pakietowi Office i chmurze

Ogólna działalność Microsoftu nadal jest silna, mimo że nie dostrzega szokująco dużego wzrostu zysków, który widział w zeszłym roku. W swoim raporcie o zarobkach za drugi kwartał firma odnotowała przychody w wysokości 51,7 mld USD (wzrost o 20 procent w porównaniu z ubiegłym rokiem), a zyski w wysokości 18,8 mld USD (wzrost o 21 procent). Jak zwykle, Microsoft ma swoją niepowstrzymaną działalność w chmurze, dzięki czemu może pochwalić się przyzwoitym pokazem ze swojej grupy PC, pakietu Office i innych produktów biznesowych. Jej Inteligentna działalność w chmurze wzrosła o 26 procent, osiągając 18,3 mld USD, podczas gdy jej produktywność i grupa biznesowa odnotowały wzrost przychodów o 19 procent, osiągając 15,9 mld USD.

W tym kwartale nie było żadnych prawdziwych słabych linków-nawet przychody Surface, które Microsoft wcześniej spodziewał się nieco zmniejszyć, wzrosły o 8 procent dzięki silnej sprzedaży laptopów Surface. Przychody Windows OEM wzrosły również o 25 procent, co nie jest wielką niespodzianką, ponieważ ogólna branża komputerów PC nadal jest silna. Tam, gdzie idzie biznes PC, przychody Microsoftu pójdą w końcu. Jeśli chodzi o Biuro, firma twierdzi, że jej przychody konsumenckie wzrosły o 15 procent i że osiągnęła 56,4 miliona subskrybentów Microsoft 365.

Podczas gdy raporty o zarobkach Microsoftu w zasadzie wyglądały tak samo w ciągu ostatnich kilku lat – Chmura dobra! Przychody rosną! – liczby firmy będą wyglądać nieco inaczej, gdy sfinalizuje zakup Activision Blizzard za 68,7 mld USD w 2023 roku. Przynajmniej zobaczymy, jak bardzo nowy dział gier Microsoft faktycznie pomaga (lub szkodzi) całemu biznesowi Microsoftu.

Wszystkie produkty polecane przez Engadget są wybierane przez nasz zespół redakcyjny, niezależnie od naszej firmy macierzystej. Niektóre z naszych historii zawierają linki partnerskie. Jeśli kupisz coś za pośrednictwem jednego z tych linków, możemy zarobić prowizję partnerską.