Większość konsumentów chce “gwarantowanej prywatności” w reklamach cyfrowych-wynika z badania

Wyniki ankiety sugerują, że konsumenci coraz bardziej cenią przejrzystość ze strony marek cyfrowych. Badanie wykazało, że 83% ludzi jest niezadowolonych z tego, że nie wiedzą, czy marka ich śledzi, co wskazuje na punkt tarcia dla reklamodawców internetowych, ale także szansę dla tych, którzy chcą być proaktywni.

“[Konsumenci] wysyłają nam jasny komunikat, że marki, które są bardziej przejrzyste, zostaną nagrodzone, przynajmniej przez ich uwagę, a miejmy nadzieję, że ostatecznie przez ich lojalność”, powiedział Salant.

Dla marketerów opracowujących alternatywy dla plików cookie stron trzecich, które będą stopniowo wycofywane pod koniec 2023 r., przejrzystość powinna być kluczowym priorytetem, jeśli chcą odzyskać zaufanie konsumentów. Podczas gdy decyzja o zabiciu pliku cookie początkowo wstrząsnęła branżą reklamową, ruch ten zapoczątkował nowy nacisk na mechanizmy śledzenia zgodne z prywatnością, wywołując długo potrzebne rozmowy na temat złych identyfikatorów i zgody użytkownika.

Na przykład dzięki opcji FLoC Google konsumenci będą grupowani w kohorty oparte na zainteresowaniach, z opcją rezygnacji. Reklamodawcy cyfrowi, którzy chcą opracować inne rozwiązania, podjęli również wysiłki, aby przywrócić konsumentom pewien poziom kontroli, na przykład w przypadku SWAN—anonimowego identyfikatora, który rzekomo pozwala ludziom wybierać, jakie reklamy widzą w Internecie. Perion, który zlecił badanie, ma swój własny plan: Inteligentna optymalizacja cech responsywnych (SORT), która pozwala reklamodawcom wyświetlać widoczne plomby, o które pytano respondentów w badaniu.

Inne wyniki ankiety, takie jak 53% konsumentów, którzy twierdzą, że preferują marki, które chronią ich prywatność, odzwierciedlają, w jaki sposób prywatność powinna być priorytetem dla marek, które chcą wzmocnić zaangażowanie cyfrowe. Co więcej, podczas gdy Kongres zderza się z Big Tech nad tym, jak firmy wykorzystują i nadużywają swoich danych, marketerzy powinni oczekiwać, że opinia publiczna będzie nadal unikać wcześniej akceptowanych zachowań śledzenia. 

“Kiedy myślisz o komunikacji między markami a konsumentami, to naprawdę musi być dwukierunkowa. Naprawdę musisz słuchać-powiedział Salant.