“Global voice” matki Gaby Scardaccione odchodzi z agencji

Po 21 latach spędzonych w Mother, Gabriela Scardaccione – zapowiadana jako “global voice” agencji, a także globalny dyrektor kreatywny-wyjeżdża, aby “eksplorować świat komunikacji.”

Scardaccione rozpoczęła pracę w Mother w 2000 roku, błagając założyciela Roberta Saville ‘ a, aby ją przyjął, mimo że była zbyt doświadczona do tej pracy.

Od tego czasu brała udział w ważnych momentach w agencji. Odegrała ważną rolę we wczesnym zwycięstwie Coca-Cola pitch, a w 2005 założyła i prowadziła agencję satelitarną Madre w swojej rodzinnej Argentynie, powracając do Londynu po rozwiązaniu agencji w 2018.

Robert Saville, który w dzisiejszych czasach zwykle nie zwraca na siebie uwagi, wystąpił z życzeniem Scardaccione. Powiedział: “Gaby jest jak rodzina. Śmialiśmy się, płakaliśmy, kłóciliśmy się, a potem się pogodziliśmy. Często wszystko na raz. Jej pasja do idei i ludzi nie ma sobie równych. Będziemy jej kibicować w następnym rozdziale.”

Styl pracy Scardaccione jest zawarty w jej długotrwałej kampanii “Mama Luchetti” dla argentyńskiej marki makaronów.

Scardaccione powiedział: “Będę zawsze wdzięczny Robertowi za to, że pozwolił mi być częścią matki, kiedy przyjechałem z Argentyny z małym angielskim i wielkim marzeniem. Dostrzegł potencjał, którego wtedy trudno było dostrzec. To miejsce było fundamentalne, ponieważ nie tylko pozwoliło mi być najlepszą wersją mojego profesjonalnego ja, ale także uczyniło mnie lepszym człowiekiem.”

Matka Scardacciones, Ana i Hermeti Balarin również opuszczają agencję pod koniec roku, w drodze na ECDs w Wieden + Kennedy Portland.