Mozilla wstrzymuje darowizny kryptowalut po krytyce wpływu klimatu

Po ogłoszeniu, że w zeszłym tygodniu przyjmie darowizny w kryptowalutach, Fundacja Mozilli zawiesiła je po krytycznych komentarzach założyciela Mozilli i wielu innych, TechCrunch zgłoszono. “Od dziś sprawdzamy, czy i jak nasza obecna polityka darowizn kryptograficznych pasuje do naszych celów klimatycznych,” firma tweetował.”I jak przeprowadzić naszą recenzję, będziemy wstrzymać możliwość darowizny kryptowaluta.”

Mozilla ogłosiła nową Politykę żartobliwym tweetem, mówiąc, że ludzie, którzy “zajmują się @ dogecoin “lub” hodują trochę #Bitcoin & Ethereum”, mogą przekazać swoją krypto bezpośrednio Fundacji. Spotkało się to z żrącą odpowiedzią współzałożyciela Mozilli, Jamiego Zawinskiego. “K* * * ty i K * * * to” “Wszyscy zaangażowani w projekt powinni usilnie wstydzić się tej decyzji o współpracy z naciągaczami Ponzi spalającymi planetę.”Peter Linss, projektant silnika Gecko, który napędza Firefoksa, odezwał się również, mówiąc Mozilli, że “miałeś być lepszy niż to.” 

Wczoraj Mozilla wycofała się z tego pomysłu, mówiąc w tweecie, że komentarze ” doprowadziły do ważnej dyskusji na temat wpływu kryptowaluty na środowisko.”Dodał, że” zdecentralizowana technologia internetowa nadal jest dla nas ważnym obszarem do zbadania, ale wiele się zmieniło, odkąd zaczęliśmy przyjmować darowizny kryptograficzne.”

Kryptowaluty, takie jak Bitcoin i Ethereum, są tworzone przez rozwiązywanie złożonych problemów matematycznych i z czasem stają się trudniejsze do “wydobycia”. Muszą być również przechowywane w publicznej księdze, coś, co również zużywa energię. W rezultacie Bitcoin zużywa więcej energii niż wiele krajów, a wiele z tego pochodzi z brudnych źródeł, takich jak węgiel. 

W zeszłym roku Tesla ogłosiła, że zaakceptuje płatność Bitcoin za swoje pojazdy elektryczne, a nawet wykupił bitcoin o wartości 1,5 miliarda dolarów, aby usprawnić proces. Jednak wielu ludzi zwróciło uwagę, że korzyści dla środowiska wynikające z EV mogą znacznie zmniejszyć oszałamiającą ilość energii elektrycznej wymaganej do wydobycia pojedynczego Bitcoina. 

Mozilla powiedział, że będzie nadal badać pomysł darowizny kryptowaluta, ale utrzymać ludzi w pętli tym razem. “W duchu open-source będzie to przejrzysty proces i będziemy dzielić się regularnymi aktualizacjami” – napisała Fundacja na Twitterze. “Cieszymy się na tę rozmowę i doceniamy naszą społeczność za zwrócenie na to naszej uwagi.”

Wszystkie produkty polecane przez Engadget są wybierane przez nasz zespół redakcyjny, niezależnie od naszej firmy macierzystej. Niektóre z naszych historii zawierają linki partnerskie. Jeśli kupisz coś za pośrednictwem jednego z tych linków, możemy zarobić prowizję partnerską.