MTN Dew paski “Rise” z nowej nazwy napój energetyczny po wyzwanie prawne

Orzeczenie kładzie nacisk na wszelkie tempo wzrostu Mtn Dew miał w pierwszych miesiącach sprzedaży, jednocześnie wprowadzając tłumik na nową umowę PepsiCo z Jamesem. Mtn Dew Rise był pierwszym produktem PepsiCo, który poparł po zdymisjonowaniu Coca-Cola Co. James ‘ much-ballyhooed PepsiCo deal, ogłoszone w marcu, zakończył jego 18-letni związek z Coca-Cola, i oczekuje się, że obejmie inne marki w całej ofercie PepsiCo żywności i napojów, jak również starania sprawiedliwości społecznej.

PepsiCo wyraźnie opiera się na swoim wsparciu dla nowego rozszerzenia linii Mtn Dew, aby pomóc mu uzyskać większy kawałek rynku napojów energetycznych, który jest zdominowany przez Red Bull i Monster. Nazwa Rise jest związana z celem napoju, który ma być postrzegany jako poranny napój z kofeiną i witaminami A i C.

James zagrał w reklamie telewizyjnej TBWAChiatDay NY, która użyła sloganu ” the Morning Makes you.”Spot przedstawiał Jamesa jako żyjącego fikcyjnym, leniwym stylem życia-w tym jako instruktora tańca salsy—przed przejściem do prawdziwych zajęć, takich jak granie w kosza, prowadzenie biznesu i angażowanie się w filantropię. – Postanawiam wznieść się-mówi na końcu popijając drinka.

Ogłoszenie (poniżej) przestało działać pod koniec czerwca, czyli mniej więcej w czasie, gdy Rise Brewing rozpoczął dochodzenie roszczeń prawnych. Rzeczniczka PepsiCo zasugerowała, że czas był przypadkowy. “Wydarzenia te nie są ze sobą powiązane i zawsze było to częścią pierwotnego planu medialnego. Skupiliśmy się głównie na mediach cyfrowych, w których żyje nasz konsument ” – powiedziała. Od piątku cały marketing będzie używał nowej nazwy-podała.

Okaże się, jak bardzo utrata “Rise” wpłynie na poranne boisko Mtn Dew. Ale zdanie jest prawdopodobnie mniej ważne niż poparcie potężnego endorsera, takiego jak James.

“Wolisz dokonać zmiany nazwy na własnych warunkach i w swoim własnym czasie-nigdy nie chcesz być zmuszony przez sędziego do tego” – powiedział Duane Stanford, redaktor i wydawca magazynu branżowego Beverage Digest. “Ale na koniec dnia, gdy tylko przebrną przez czkawkę, podekscytowani dystrybucją, produkcją i dostarczaniem nowych pakietów, nie powinno być strasznych zakłóceń.”