NASA kończy rozmieszczanie Kosmicznego Teleskopu Jamesa Webba

NASA jest o krok bliżej oddania do użytku Kosmicznego Teleskopu Jamesa Webba. Agencja z powodzeniem wdrożyła podpisane złocone zwierciadło główne jwst, wykonując wszystkie główne wdrożenia instrumentu. Załoga misji nadal musi wyrównać optykę teleskopu, przesuwając segmenty zwierciadła głównego (proces trwający miesiące), ale to silny znak, że urządzenie za 10 miliardów dolarów jest w dobrej formie.

Jwst wymaga również korekcji trzeciego kursu, gdy zmierza w kierunku punktu L2 Lagrange ‘ a między Ziemią a Słońcem. Astronomowie będą używać tego punktu do badania światła podczerwonego bez zakłóceń, potencjalnie oferując wgląd we wczesny wszechświat, który nie jest możliwy przy użyciu Hubble ‘ a i innego sprzętu.

Pierwsze zdjęcia z teleskopu będą dostępne dopiero latem, a ich przełożenie na znaczące odkrycia może potrwać znacznie dłużej. Mimo to wdrożenie jest osiągnięciem. JWST przedstawia pierwszy raz, gdy NASA rozpakowała złożone Obserwatorium w kosmosie-pokazuje, że takie projekty są opłacalne, nawet jeśli raczej nie będą powszechne w najbliższej przyszłości.

Wszystkie produkty polecane przez Engadget są wybierane przez nasz zespół redakcyjny, niezależnie od naszej firmy macierzystej. Niektóre z naszych historii zawierają linki partnerskie. Jeśli kupisz coś za pośrednictwem jednego z tych linków, możemy zarobić prowizję partnerską.