Native Instruments prezentuje pakiet subskrypcji

Studia nagraniowe nie należą do przeszłości per se, ale całe połacie łańcucha produkcyjnego są teraz wystarczająco tanie i dostępne dla utalentowanego producenta-amatora, aby osiągnąć godne pozazdroszczenia rezultaty z komfortu swojej sypialni. Mimo to wiele najlepszych wtyczek-które mogą symulować wszystko, od konsol mikserskich po jednostki efektów i zabytkowe syntezatory analogowe-pozostaje poza budżetem dla większości hobbystów. 

Sprytnie, Native Instruments poszły na ścieżkę subskrypcji, aby dostarczać te narzędzia w łatwiejszych do połknięcia miesięcznych płatnościach już od 9,99 USD miesięcznie. Nazwany teraz Komplete, jest to zasadniczo Model Adobe Creative Cloud, tylko w celu uzyskania dostępu do narzędzi do tworzenia dźwięku zamiast standardowego oprogramowania graficznego. 

Komplet teraz daje klientom dostęp do niektórych z najbardziej rozpoznawalnych narzędzi w arsenale NI, wśród nich Massive X (syntezator wavetable), Retro Machines MK2 (sample z kilkunastu syntezatorów analogowych), nieco podrasowanej wersji Battery (Sampler perkusyjny), a także narzędzi delay i reverb Raum i Replika. 

Pełne licencje na każdy produkt w pakiecie Komplete Now kosztowałyby łącznie ponad 700 USD—chociaż ta droga nadal ma sens dla profesjonalistów, którzy planują korzystać z tych narzędzi przez wiele lat. Co prawda, Native Instruments oferuje również bardziej ograniczony pakiet startowy za darmo.

Komplete Now jest już dostępny w wyżej wymienionej cenie miesięcznej lub za pośrednictwem rocznego planu 99 .

Wszystkie produkty polecane przez Engadget są wybierane przez nasz zespół redakcyjny, niezależnie od naszej firmy macierzystej. Niektóre z naszych historii zawierają linki partnerskie. Jeśli kupisz coś za pośrednictwem jednego z tych linków, możemy zarobić prowizję partnerską.